מוזמנים להתקשר: 03-5711999

תזונה ,סביבה וגנטיקה | אנטוניו טרו | הרבליסט קליני N.D , CI.H | בית הרופאים הברזל 11 רמת החייל תל אביב

 

אנטוניו טרו | תזונה וריפוי טבעי |  המרכז לגישה הולסטית ואינטגרטיבית

מציג לפניכם קצת חומר על גנטיקה ומה שבניהם .

אנטוניו טרו –  חוקר את השפעת התזונה על מחלות כרוניות וסרטן , ובעל כישורים מיוחדים לגבי תופעת קשב וריכוז , והיפראקטיביות אצל ילדים ומבוגרים.

 

תמיד יש אנשים שאומרים זה הגנים שלי , הם אשמים כי לאבא היה או לאחי היה …. אנשים כאלה כבר הרימו את הידיים מראש . הם אומרים מה שאני יעשה כבר לא משנה, זה הגנטיקה שלי ואין שום סיבה שאתאמץ לשנות את ההתבטאות שלה או את הפוטנציאל להפוך לחולי אמיתי . אני קצת מבין את אותם אנשים, כי הם כל הזמן שומעים מהרופאים – מה אתם רוצים זה הגנטיקה שלכם, ומיד הם הולכים להאשים את אמא או אבא שלהם כי זה גנטי.

 

תבינו דבר חשוב מאוד, נח לנו לשמוע דברים כדי שישמרו על המצב הקיים ללא שינויים !!  טוב לנו לדעת שלא צריך לעשות שינויים בחיים, שאפשר להמשיך עם ההתמכרות למזונות האלה ואחרים, שאפשר לאכול אוכל או מזון שהוא לא מטיב עם גוף האדם, ולומר הכל בסדר. כולנו מכורים למזונות בדרך זו או אחרת.

יש אדם שהיגע עד גיל מופלג עם סיגריה ביד, ועם אצלו זה עבד אז אולי גם לי התמזל מזלי ואוכל לחיות כמו האדם הזה, ואוכל להתעלם מהמצב הבריאותי ואחכה שהגנים שלי יעשו את העבודה כמו שעשו אצלו.

כמובן שברגע שאנחנו עושים זאת אנחנו מתעלמים מהסטטיסטיקה ונתפסים למקרים בודדים אשר אותו אדם הצליח למרות הכל להתקיים שנים ארוכות עד גיל מופלג , ואנחנו מנסים לחקות את מה שהוא עשה .

אף אחד לא חושב שאולי אותו אדם יכול לחיות עד גיל 120 שנה ולא עד גיל 95

במידה והוא היה מתנהג באורח חיים יותר בריא..

אף אחד לא חושב על % 95 מהאוכלוסיה שלא הגיעו אפילו לגיל 85. ואחוז גדול מהאוכלוסיה שמתו בשנים 30, 40, 50 לחייהם ממחלות כרוניות קשות ביותר, או סבלו במשך שנים ארוכות ממחלות קשות.

מהם אנו נוטים להתעלם , כלומר נח לנו לשמוע את ההצהרה הרפואית שהגנטיקה אשמה כאשר ההצהרה הזאת מאפשרת לנו לשמור על אורח חיים לא בריא כמו שבחרנו.

יש אלמנטים בחיים שאנחנו לא בוחרים בו במודע, אנחנו לא יודעים למה אנחנו רגישים, מה הגנטיקה שלנו באמת אומרת, מבלי לעשות הקרבת יתר לשינויים מרחיקי לכת בפוטנציאל הבריאותי שלנו. אפילו מבלי שנקריב את כל המזונות האהובים עלינו.

יש אנשים שיכולים לחיות עם הרבה מאוד שומן בתזונה , ויש כאלה שלא יכולים, יש אלמנט גנטי בעניין זה .

אבל מי שחושב שעל ידי הימנעות משומן לחלוטין הוא ימנע מלחלות. שידע שיש מחקרים שמראים שגם אצל אנשים שהמעיטו בכמות השומן המצב הגנטי לא הושפע בהרבה בהתייחסות לאנזים מסוים שהגוף מייצר כדי לעבד  תרכובות מהמזון בהשוואה לאנשים אחרים.

אז כמות השומן לא שינתה הרבה , אך כמות השומן המעופש כן שינתה. ויש גנים שמגיבים הרבה יותר גרוע לשומן מעופש מאשר גנים אחרים, וכל אחד מאתנו מגיב קצת אחרת.

 

מספיק שיהיה ברצף שמרכיב את ה –DNA שינוי קטן, למעשה החומר התורשתי שקובע איך נתנהג, איך נראה, איך נאכל ועד כמה זמן נוכל לחיות למרות אלמנטים סביבתיים ותזונתיים שהחדרנו לגופינו, השינויים הקטנים האלו אנחנו קוראים להם סניפים שוני נוקלואטידי גנטי בבסיס אחת באות אחת ברצף. השוני הזה קיים אצל כולנו, אין אדם שאין לו סניפים אך לכל אחד מאתנו יש סניפים אחרים והסניפים האלו קובעים למה אנחנו רגישים יותר ולמה פחות. וכמובן הדבר החשוב ביותר שמה שבסביבה שלנו הוא זה שיקבע וכמובן התזונה שלנו הוא זה שיקבע מה ייצא בסוף על סמך אותם סניפים שהם יחודיים לנו ! לכן אותו אדם שחי עד גיל מופלג למרות שעישן…. היה יכול לחיות עד גיל 120 שנה במידה והיה שומר על סביבה נקייה מרעלים ותזונה נכונה לבריאות מיטבית !

יכול להיות שהיה לו סניפים שהעלו את רמת האנטי אוקסידנטים בדם. במחקרים הוכיחו שרמת האנטי אוקסידנטים בדם משתנה בצורה מאוד משמעותית על סמך הסניפים .

 האם זה אומר שאתם חייבים להיות בעלי אנטי אוקסידנטים נמוכים , או גבוהים . מי שאוכל מזון עתיר אנטי אוקסידנטים או אפילו מוסיף לתזונה שלו אנטי אוקסידנטים ותוספי תזונה, הוכח מדעית שהוא יכול באופן משמעותי מאוד לעלות את רמת האנטי אוקסידנטים ולהפחית את מצב החולי !!!

למשל אדם שיקח ויטמין C ברמה של פי 4 לפחות מהמנה המומלצת על ידי ארגוני הבריאות בעולם, הסיכון שלו לחלות במחלת הסרטן נעשה קטן מאוד !! בהשוואה למי שיש לו רמה נמוכה של ויטמין C בתזונה .נכון שאם אתם תוכלו כל היום מזונות עתירי ויטמין C  לדוגמא – בתפוז יש רק 60 מ"ג ויטמין C עם הוא תפוז טרי , אם רק עכשיו קטפתם אותו מהעץ. זה המינימום הנחוץ כדי למנוע צפדינה .

אבל הוא בטח לא המינימום הנחוץ כדי למנוע מכם סוגים רבים של סרטן, כי כדי להגיע למניעה או לשמירה על שלמות ה – DNA שלנו אנחנו חייבים לעלות את רמת ויטמין C שלנו בצורה מאוד משמעותית לכמה מאות מ"ג ביום לפחות.

למרבה הצער מי שחושב שהכל גנטי לא יעשה כלום, לא יעשה כלום כדי לעלות את רמת האנטי אוקסידנטים בדמו ולכן הסיכוי שלו לקבל סרטן עולה באופן משמעותי ביותר. כלומר אתם יכולים להתחיל עכשיו להבין יותר טוב איך מה שאנו אוכלים בתזונה שלנו יכול להשפיע על התוצאה הסופית של הבריאות שלנו. כלומר התזונה היא כלי מפתח כדי לשמור על בריאות איתנה!!

יש היום בדיקות שמעידות על היכולת הגנטית שלנו להתמודד עם אלמנטים תזונתיים שונים ועם בעיות שיש לנו מבחינת רפואה כדי לאתר מה האלמנט הגנטי שהשפיע עלינו יותר, ולהתמודד אתו בצורה נקודתית .

המזון של ימינו רווי ברעלים , ריסוסים קוטלי חרקים, קוטלי עשבים , פטריות ועוד….וכמובן שיש הרבה מאוד רעילות בסביבה שלנו והכל חודר למזונותינו ! המזון הוא המקור העיקרי להרעלה בגוף או לחוסר אכילה מספקת של אנטי אוקסידנטים שהם החשובים ביותר לשמירה על  ה-  DNA שלנו. כלומר מה שאנחנו אוכלים עם יש בו הרעלים הספציפיים שמשפיעים עלינו מבחינה גנטית הסיכוי לפתח מחלות עולה באופן משמעותי , כי הגוף לא יכול להתמודד עם כמות כל כך גדולה של רעלים .

למי שיש חשיפה לכימיקלים  מהאוויר שנקראים הידרוקרבונים ארומתיים טבעתיים, אלה הדברים שאנחנו נושמים בכל פעם שאנחנו ליד מדורה או שאנחנו נמצאים ליד חומר אורגני שנחרך או נשרף לידנו או שאנו נושמים את אדי הבנזין, או שאנחנו במטבח שמבשלים משהו או אופים משהו ומתחילים להריח את הריחות הנעימים מהמטבח, אלו חומרים שנוצרו כתוצאה מתהליך לא טבעי לגוף. בטבע אכן יש שריפות אך בטבע אנחנו בורחים מהם כמו מאש!!

היום אנחנו נמשכים אל האש כי היא מחממת אותנו , היא עוזרת לנו לבשל ויש עוד אין סוף דוגמאות. התרגלנו לשימוש באש ולכן אנחנו עכשיו נחשפים להרבה יותר מאי פעם בעבר. מה זה עושה לנו ..? זה חודר למזון ולא רק שאנחנו נושמים את זה, כשאנו בולעים את המוצרים האלה כחלק מאכילה יום יומית , מתחילים להיות שינויים בהתבטאות הגנטית שלנו והשינויים האלו תלויים בחולשה של כל אחד ואחד מאתנו , ואנחנו סובלים ממנה מבלי שאנחנו מודעים לכך.

השלב הראשון של טיהור הרעלים האלה  – נקרא הוואזה הראשונה בכבד. הוואזה הזאת יכולה לגרום לייצור רעלים חדשים כחלק מתהליך החמצון של הרעלים המקוריים. כשאנחנו אוכלים את אותם רעלים הם עוברים חמצון אבל קצב החמצון יקבע את הסיכוי למחלות , עם החמצון מהיר מדי נחלה מאוד ומהר ויהיה לנו סיכוי לכל מיני סוגי סרטן.

אבל עם אנחנו נהלך איטית יותר וקצב החמצון יהיה איטי מידי ,אותם רעלים יצטברו ברקמות באופן מידי כי הכבד לא יוכל לעמוד בתהליך ואז אנחנו מורעלים , כלומר, לא טוב שזה איטי מידי ולא טוב שזה מהיר מידי . הבעיה היא שלכל אחד מאתנו יש סניפים שונים ויש סניפים שגורמים זירוז התהליך בוואזה הראשונה ויש סניפים שגורמים להאטה שלו. ולכל אחד מאתנו יש סניפים שונים!  לכן אולי כדי לשקול לבצע בדיקה גנטית ,במידה ואנחנו רוצים להתעסק בבדיקות גנטיות ואנחנו רוצים לדעת מה הסניפים שלנו אומרים.

האם יש לנו יציאה מהנורמה של אנזים מסוים שנקרא ציטוכרום 450 1A1 , זה שם האנזים שעוזר לנו לנקות ולנטרל את אותם קרבונים שקבלנו מהמזון ששרפנו וחרכנו במזון. האם כדאי לנו באמת לדעת מה החולשה שלנו ?.  אותם סניפים של האנזים, כלומר האנזים משתנה בהתאם לקוד הגנטי שגורם לנו לבנות את אותו אנזים . כל אחד בונה את האנזימים שלו בקצב אחר. האנזימים האחראים על תהליך האוקסידציה תהליך החמצון הזה של הרעלים , אותו אנזים נבנה על ידי הגנים שלנו ואם יש בהם שינוי כלשהו או שנגרום לשינוי כלשהו על ידי כניסת חומרים לגוף שלנו ומשם לכלל מערכות הגוף כמות האנזים תהיה שונה ואז נוכל להתמודד עם אותם רעלים יותר לאט ויותר מהר.

יש גם דברים במזון שאנחנו אוכלים ביום יום אפילו אלמנטים טבעיים כמו מיץ אשכוליות או כמו תוספי תזונה או צמחי מרפא או צמחים כמו שום שמשנים את המהירות שבה אנחנו נתפקד , ולכן הם יכולים לעזור ברוב המקרים או יש מקרים שצריך להיזהר מהשימוש בהם כי אם אנחנו משתמשים בהם או נחשפים לרעלים אחרים שמצריכים את אותם אנזימים, אותם רעלים יעמיסו עלינו וישתמשו באנזים שלנו ואנו לא נוכל להתמודד עם רעלים אחרים שחודרים באותו זמן לגוף. אז אנחנו עלולים לסבול.

לדוגמא : מי שלוקח תרופה שנקראת חוסמת H2   חוסמת פרוטונים תרופה שלוקחים אותה למי שיש להם צרבות, לא לוסק אני מדבר על טאגאמט או סימטידין שהיא תרופה די נפוצה! כל מי שלקח אותה חסם לחלוטין את כל האנזימים ממשפחת הציטוכרום שמטרתם לחמצן את הרעלים שנכנסים לגוף , וברגע שהוא לקח את התרופה אם הוא נחשף לרעלים במזון או באוויר הוא באופן מידי צובר את אותם רעלים  ברקמות ובמוח ועלול לחטוף קומה !!!

אז תבינו איך שהסביבה , התזונה והתרופות משפיעות על התבטאות של הגנטיקה שלנו.

כמובן שכל התהליך של חילוף החומרים בגוף מבוסס על היכולת האנזימטית שלנו. עם האנזימים שלכם פעילים יותר או פחות יכולת חילוף החומרים והטיהור משתנה בהתאם, ועל סמך אותה יכולת אנחנו יכולים להגיע למצב חולני יותר או פחות.

אפשר לראות זאת במיוחד אצל אנשים ששינו את התזונה שלהם באופן משמעותי מאוד, אנשים שהזיזו אותם ממקום אחד למקום אחר כמו האינדיאנים שהיו בדרום אריזונה שבארצות הברית משבט הפימה וברגע שהעבירו אותם ושינו לחצי מהם את התזונה לתזונה שעתירה בקמח לבן וסוכר לבן.

כמעט כולם חטפו סוכרת השמנה ודלקתיות ומחלות אחרות  !!!

אך החצי השני שנשארו בשמורה שלהם בדרום אריזונה להם לא היה שינוי תזונתי הם המשיכו עם הגנים שלהם שהתאימו לאזורי תת תזונה , כי בדרום אריזונה יש מדבר עצום ובאותו אזור אנשים שחיו מאות שנים שמרו יותר על הגנים שמאפשרים לאגור, וככל שהם נחשפים ליותר קלוריות הם אוגרים יותר , כלומר כמות הקלוריות שלנו משפיעה באופן ישיר על ההתבטאות הגנטית שלנו!!!

כמובן שלאותם אינדיאנים בצפון ובדרום הייתה אותו גנטיקה , הם באו מאותו שבט שבו הם חיו מאות שנים.

אותה גנטיקה ,ורק שינוי תזונתי אחד…. עליה ברמת הקלוריות הריקות מתוכן קלוריות ללא סיבים , ללא פיטונוטריאנטים , ללא כימיקלים בריאותיים , ללא אנטי אוקסידנטים . זה השינוי שהיה צריך כדי לגרום כמעט לכולם להשמין ולחטוף מחלות כמו סוכרת השמנה ותופעות הלוואי של הסוכרת.

אז מי שאומר שהכל גנטיקה משלה את עצמו כדי לשמור על האכילה שלו אשר מתאימה לצרכים הרגשיים שלו !!

ואני לא מזלזל בצרכים הרגשיים בכלל לא, זה נכון שלכולנו יש בעיות רגשיות בגלל חשיפות שונות שבהם המזון מתחבר לנו לאהבה או לתשומת הלב ,או לתקשורת ואלמנטים אחרים שנחשפנו אליהם בילדותינו, אפילו שהיינו תינוקות והמזון הפך להיות מקור לנחמה , מקור להערכה עצמית ,מקור ליכולת לתקשר עם אנשים ולקבל אהבה .

זה לא פשוט ,אך בואו לא נשקר לעצמנו בואו נאמר את האמת – גנטיקה מגיעה רק למקום מסוים, עם היא תתבטא במחלות או לא זה תלוי בעיקר במה אנחנו עושים ביום יום איך אנחנו חיים ואיך אנחנו אוכלים ולמה אנחנו נחשפים !!

עם אתם לא רוצים לעשות בדיקה גנטית כדי לדעת מה לגבי הציטוכרום P450 1A1 אשר ביכולתו לחמצן חומרים מאוד רעילים ומסרטנים הנקראים ניטורוזמינים , הניטורוזמינים הם חומרים עתרי חנקן שמקבלים אותם ממזון עתיר חנקן, בעיקר מזון מבעלי חיים שהם מאוד עשירים בחנקן בגלל עודף החלבונים שבהם. שאנחנו נחשפים לכמות גדולה של חלבונים שנחשפו לחום גבוהה, לחריכה לבישול בחום גבוהה, ואני לא מכיר הרבה אנשים שחיים מבשר נא לחלוטין או אוכלים את הבשר חי לחלוטין כמו שבטבע קורה.

כל הסניפים האלה שדיברנו עליהם האחראים על שוני גנטי במשפחת הציטוכרום  P450 1A1 האחראים כזכור על החמצון הראשוני של רעלים שחודרים לגוף, כל השינויים האלה משפיעים על יכולתנו להמיר ניטרוזמינים . לחמצן אותם כדי שלא יגרמו נזק , כל השינויים האלה משפיעים על יכולתנו להתמודד עם רעלים אחרים ואותם רעלים ניטרוזמינים ידועים כמסרטנים מאוד!!!

לכן מי שנמנע ממזון עתיר חלבונים ועתיר חנקן וינהל אורח חיים בריא גוף נפש, הסיכוי שלו לסרטן נעשה קטן מאוד , במיוחד בהשוואה לאנשים אחרים. זה מה שאומר לנו הטבע וזה מה שאומר לנו הגנטיקה שלנו.

יש אפשרות היום לבצע בדיקות כדי לראות האם יש לנו את אותם סניפים האלה שהופכים אתכם למועדים לפורענות כאשר אתם נחשפים לאותם ניטרוזמינים , או שיש לכם ברירה אחרת להימנע ממזונות עתירי ניטרוזמינים , מאוד פשוט !

ולעבור לאורח חיים בריא ומקיים !!

פשוט תמנעו ממוצרים עתרי ניטרוזמינים בתזונה , אכלו פחות מוצרי בעלי חיים שהם המקור העיקרי בערך כ- 95% ומעלה לניטרוזמינים בגוף מהתזונה,פשוט כל כך !!

אבל עם יש אנשים מסוימים שמתעקשים לומר שהגנטיקה מכריעה את הכל ….

אז כדאי לכם לחשוב אחרת !!!

רק בריאות שלכם אנטוניו .

 

 

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548