מוזמנים להתקשר: 03-5711999

תזונה לחולי סרטן

תזונה לחולי סרטן

אנטוניו טרו

יועץ בתחום התזונה הטבעית, קואצ'ר ומטפל אישי מסביר על תזונה לחולי סרטן.

 

מחלת הסרטן: איך התזונה הטבעית מרפאת ואף מונעת אותה?

אחד מכל שלושה אנשים יחלה במהלך חייו בסרטן. כך מראה הסטטיסטיקה שבוצעה  

בארצות הברית. אם אתם בוחרים בחיים, כדאי שתהיו מודעים לגורמי המחלה ולעובדה כי סרטן אפשר למנוע ואף לרפא, בדרך טבעית.

 

עניין של גנטיקה? לא בהכרח

 

אם יש במשפחתכם רקע גנטי של מחלת הסרטן, אין זה אומר שנחרץ גורלכם. אומנם הסיכוי שלכם לחלות בסוג הסרטן המסוים שנמצא במשפחתכם גדול יותר מאשר מי שאין לו רקע גנטי, אך בהחלט ניתן למנוע את התפרצות המחלה.

 

בספר "בריא לתמיד" טוענים המחברים: ד"ר מארק היימן וד"ר מארק ליפוניס כי "המיתוס, שהגנים הם הקובעים את עתיד הבריאות, קיים כבר מזה עשרות שנים. הרפואה הקונבנציונאלית מוקסמת ממדע הגנטיקה והדבר גרם לרופאים לשכוח אמת חשובה:

הגנוטיפ שונה מהפנוטיפ. הגנוטיפ הוא התבנית או התוכנית הגנטית. הפנוטיפ הוא ההוויה הגופנית הנוכחית, המושפעת מהתזונה, מהאופן שבו מתייחסים לגוף וממצב הנפש והתודעה."

 

במחקר מקיף שנערך בסקנדינביה בו השתתפו 44,000 זוגות של תאומים, נמצאו הנתונים הבאים: פחות מ-%10 ממקרי הסרטן שהופיעו בקרב הנבדקים, אירעו מסיבה גנטית.

השאר, נבעו מגורמים סביבתיים, כלומר תזונה ואורח החיים. מחקר זה משנה את התפיסה המסורתית ומוכיח כי לא  רק הגנטיקה אחראית לחולי בסרטן.

 

תזונה נכונה

הגורם המרכזי במניעת מחלת הסרטן ומחלות רבות אחרות, הוא אוכל בריא ומזין.

אוכל המותאם לצרכי הגוף, ובעל צפיפות תזונתית גבוהה (כלומר: בעל נפח גדול עם הרבה ערכים תזונתיים ומעט קלוריות).מזון כזה מחזק את מערכת החיסון ועוזר לגוף להילחם כנגד רדיקלים חופשיים.

 

קזאין (חלבון החלב) והשפעתו על התפתחות סרטנית

ד"ר אריה אבני, מחבר הספר "שוטי החלב" , טוען ש"אין זה פשוט לייצר סרטן בגוף שיש בו כל כך הרבה מנגנוני שיטור, צריך להפריע לתפקודי הגוף כמעט על בסיס יומי (מזון)".

 

סקרים אפידמיולוגיים בדקו את הסתברות הקשר בין חלבפרה לבין גידולים סרטניים ומצאו את הנתונים הבאים:

 

  • בהשוואת 200 חולי סרטן אשך לעומת אוכלוסייה בריאה, נמצא כי החולים שתו חלבפרה בכמות גדולה יותרסטטיסטיתמאשר הבריאים.
  • אצל אנשים ששתו שתי כוסות חלב ליום, בהשוואה לאלו ששתו פחות מכוס אחת, שכיחות הגידולים בבלוטות לימפה הייתה גבוהה פי 3.4!! – תוצאות סקר שנערך בנורבגיה.
  • בהשוואה של סך חולי סרטן לאוכלוסייה בריאה נמצאה שכיחות גבוהה של צריכת חלב בחולי הסרטן לעומת הקבוצה הבריאה.

  

צריכת חלב מעלה את שכיחות סרטן המעי הגס, בלוטת הערמונית, כיס השתן, השד, צוואר הרחם  והריאה.

מחקר שהוצג בכינוס חוקרי הסרטן בארה"ב אשר כלל 20,000 רופאים זכרים ונמשך 11 שנה, הראה כי צריכת מוצרי חלב (כולל גבינות) העלתה את שכיחות סרטן הערמונית באוכלוסייה זו.  

כמו כן, אצל "לוגמי החלב", נמצאה רמה גבוהה יותר של הורמון IGF-1. המוסד הלאומי לבריאות של ארה"ב NIH, הנחשב למוסד המכובד ביותר בעולם הרפואה המערבית, פרסם הודעה בשנת 1995, בה קבע כי הIGF-1 הוא שותף מרכזי בהתפתחות הסרטן בילדים, וכן בהתפתחות סרטן הערמונית, שד, מלנומה, וגידולים אחרים."

  

לסיכום: ניתן לציין כי מאמרים ומחקרים שונים מזהים קשר ישיר בין צריכת חלבפרה לבין סוגיו השונים של מחלת הסרטן.

 

היכולות המופלאות של הפירות והירקות  

לירקות ופירות יכולת עצומה בהגנת הגוף מפני יצירת מחלות רבות, בינהן סוגי סרטן רבים.

לירקות ופירות נוגדי חמצון חשובים ובעלי עוצמה. כאשר צורכים מהם במידה מספקת, בצורה הנכונה (עדיפות למזון טרי וחי) ובאופן יום יומי אנו מעניקים לגוף את היכולת להילחם כנגד הרדיקלים החופשיים מחוללי המחלות.

 

לפי ד"ר ריי סטראנד, שאסף למעלה מ1300 מחקרים קליניים שפורסמו בכתבי עת

רפואיים ידועים, וכתב את הספר מה שהרופא שלך אינו יודע על רפואה תזונתית עלול להרוג אותךצריכה יומית של 75 מנות של פירות וירקות, היא לבדה יכולה להקטין בחצי את הסיכון לחלות ברוב סוגי הסרטן.

 

לדברי סטראנד, "ההגנה הטובה ביותר שיש לגופכם, באופן חד משמעי, היא תזונה נכונה.

שום תרופה שרופא יכול לרשום לכם, אינה יכולה למלא את הצורך של גופכם בתדלוק ובחידוש מאגרים עצמי".

 

הקשר בין צריכת סיבים תזונתיים לבין סרטן המעי הגס והחלחולת

 

מבין מחלות הסרטן, סרטן המעי הגס והחלחולת הוא הרביעי בשכיחותו בעולם. מבחינת

שיעורי התמותה הוא השני בשכיחותו בארה"בו-%6 מהאמריקאים יחלו בו בשלב כלשהו בחייהם.

 

לסיבים תזונתיים השפעה חד משמעית על בריאות מערכת העיכול. חוקרים סקרו 13 מאמרים שערכו השוואה בין משתתפים עם סרטן המעי הגס והחלחולת ובין משתתפים בריאים. החוקרים גילו כי סיכוני התחלואה של משתתפים שצרכו את הכמות הגדולה ביותר של סיבים היו קטנים ב-%47, בהשוואה למשתתפים שצרכו את הכמות הקטנה ביותר.

למעשה הם הגיעו למסקנה שתוספת של 13 גרם סיבים ביום (ממזון ולא מתוסף תזונה) תקטין בשליש את שיעורי התחלואה הכלליים בסרטן המעי הגס והחלחולת. תכולה גבוהה

של סיבים תזונתיים נמצאים בעיקר בירקות ובפירות טריים אך גם בקטניות, דגנים מלאים, אגוזים ושקדים.

 

פעילות גופנית

 

פעילות גופנית חיונית לתפקוד תקין של כל מערכות הגוף. אחד היתרונות מני רבים הוא הפחתת הסיכון לסרטן מעי הגס. הספר "מחקר סין" של ד"ר קולין קמפבל מביא בסקירה שהתפרסמה מטעם הקרן העולמית לחקר הסרטן והמכון האמריקאי לחקר הסרטן, שהעלתה כי 17 מתוך 20 מחקרים הוכיחו כי פעילות גופנית עשויה להגן עלינו מפני סרטן המעי הגס. בנוסף, פעילות גופנית עוזרת לחילוף החומרים, לבניית עצם, למצב רוח טוב ועוד.

 

קשר השלישייה: מצב רוח, מלטונין ושינה

 

מלטונין הוא הורמון חיוני המיוצר ומופרש מבלוטת האצטרובל שנמצאת באמצע המוח.

כחלק מתפקוד המלטונין העיקרי שהוא וויסות מחזור השינה והעירות, הוא אחראי גם על תהליכי הזדקנות ועל חוסנה של מערכת החיסון.

 

סטפן צ'רניסקה, ביוכימאי ותזונאי אמריקאי העוסק למעלה מ25 שנה בטיפול ומחקר ומחבר הספר "שוטי הקפאין", מספר כי קבוצת חוקרים אחת, אחרי שהוכיחה כי מלטונין יכול להגן על הדנ"א בתאים, הסיקה כי הורמון זה "עשוי להתגלות כצייד הרדיקלים החופשיים החשוב ביותר שהתגלה עד כה". וכך, קובעים החוקרים, אם כתוצאה ממיצוי ואם כתוצאה מהפרעות בייצור, מלחץ, מחרדה או מקפאיןיורדת כמות המלטונין הזמינה בגוף, מצב הגורם לפגיעה במערכת החיסון, לשינה טרופה ולהזדקנות מהירה.

 

בנוסף למהותו הראשונית כהורמון עצבי המיוצר במוח, מלטונין מיוצר גם בתאים רבים במערכת העיכול. השפעת המלטונין על מערכת העיכול היא יותר מאשר הרגעה. חוקרים מאמינים כי תפקידו העיקרי של המלטונין במערכת העיכול הוא להמריץ ריפוי ולדרבן את ההגנות החיסוניות. מחקרים עדכניים מלמדים כי מלטונין יעיל במיוחד כנגד פציעות בחיפוי הרגיש של מערכת העיכול והקיבה, כתוצאה מלחץ. אולם לא רק שמלטונין חיוני להגנה על רקמה זו, הוא נתגלה גם כמזרז סינתזה של DNA ברקמותסימן לכך שהוא גם גורם לריפוי ולמניעת סרטן.

 

חשיפה למזהמים

כימיקלים במזון  

במזון שאנו אוכלים נמצאים כימיקלים מזיקים, כמוחומרי הדברה, צבעי מאכל, חומרי שימור ועוד, שעלולים לגרום לסרטן. סטפן צ'רניסקה, בספרו "שוטי הקפאין", מסביר כי קפה נטול קפאין היא דוגמא אחת לחשיפה לכימיקלים שונים באופן כמעט יום יומי. שיטת המיצוי של הקפאין מפולי הקפה עלולה לגרום להישארות חומרים כימיים, בינהםמתילן כלוריד, הממיס שבו משתמשים למיצוי הקפאין במרביתם של המוצרים נטולי הקפאין.

בבדיקות שבוצעו נמצאו שאריות קטנות (אך משמעותיות לבריאות) של מתילן כלוריד בקפה ובתה נטול קפאין, וכידועמתילן כלוריד הוא חומר מסרטן.

 

כימיקלים בתרופות

כולנו יודעים את הסיכונים בנטילת תרופות קונבנציונאליות, לכולן תופעות לוואי שונות, חלקן מסוכנות פחות וחלקן מסוכנות יותר, אך למרות זאת רבים נכנעים ושומעים לעצת הרופא מבלי לחפש פתרונות אחריםבריאים יותר.

 

אם למשל, יש במשפחתכם רקע של סרטן השד והרופא שלכן המליץ לכן על תרופה מניעתית שמטרתה הפחתת רמות אסטרוגן בגוף, הנה מידע חשוב שכדאי שתכירו, שמביא ד"ר אריה אבני בספרו "שוטי החלב": טמוקסיפן היא אחת התרופות הפופולאריות ביותר המשמשות כיום למניעת סרטן השד. הטיפול בטמוקסיפן עלול להגביר את הסיכון לשבץ מוחי, סרטן הרחם, קטרקט, פקקת ורידים וקריש דם בריאות, למרות שכפי הנראה, ההשפעה החיובית של התרופה על מניעת סרטן השד משמעותית יותר מהסיכונים הכרוכים בה.

 

תרופות טמוקסיפן והנגזרות שלה, נחשבות לתרופות נוגדותאסטרוגן. למעשה, הן מפחיתות את פעילות האסטרוגן, הידוע כמגביר את הסיכון לסרטן השד. השאלה שלי פשוטה למדי: מדוע שלא נשאל את עצמנו מדוע רמת האסטרוגן גבוהה כל כך מלכתחילה, ולאחר שנגלה את המקור התזונתי לבעיה, נתקן אותו?

 

כיום, יש בידינו מספיק מידע שמוכיח כי תפריט דל בשומן ובחלבונים מן החי ועשיר במזונות מן הצומח, מוריד את רמות האסטרוגן. במקום להציע פתרונות תזונתיים, אנחנו מבזבזים מיליוני דולרים בפיתוח ובפרסום של תרופות חדשות שיעילותן לא הוכחה ושהשימוש בהן יהיה בוודאי כרוך בתופעות לוואי שליליות.

 

מוטב מאוחר מאשר לעולם לא

אם נפלתם קורבנות לאחד מסוגי הסרטן השונים ואתם מרגישים אבודים, אני מציעה שתפתחו את הראש לכיווני טיפול חדשיםטבעייםכאלו שיתמכו בגופכם ובחוסנה של המערכת החיסונית. גם אם אתם מקבלים טיפולים קונבנציונאליים יש מקום לשלב טיפולים טבעיים שיעזרו לגוף להתחזק ,להילחם ולהבריא את המחלה ביתר יעילות.

 

למזון (תפריטי ניקוי, מיצים, טבעונות וטבעונאות ועוד), תוספי תזונה, צמחי מרפא ושינויים באורח חיים המותאמים אישית, יש השפעה חד משמעית על מיגור מחלת הסרטן וחיזוק הגוף. מחקרים רבים שנעשו במגוון סוגי טיפול שונים הוכיחו כי ניתן להבריא את מחלת הסרטן באופן טבעי ויעיל.

 

רק בריאות.

שלכם, אנטוניו.

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548