מוזמנים להתקשר: 03-5711999

קליניקה לכאב | סרטן | טיפול בכאב אונקולוגי | אנטוניו טרו – תזונה וריפוי טבעי | בית הרופאים | רחוב הברזל 11 רמת החייל ת"א

הסרטן כמגיפה ואיך לנסות לטפל בצורה הטובה ביותר

לפי נתונים של משרד הבריאות, כבר מסוף שנות התשעים ועד שנת 2015 סרטן מהווה את סיבת המוות מספר אחת בישראל לפי נתונים של משרד הבריאות. מדובר על כרבע מן ממקרי המוות המתרחשים בארץ, כאשר הסיבה שבאה לאחר מכן הינה מחלות לב. עם התפתחות הרפואה, היה ניתן לצפות כי המלחמה בסרטן תהפוך להיות יעילה וחזקה יותר, אך מסתבר שהנתונים לא תומכים בהשערה הזו. הטיפולים הפכו להיות יקרים ומכווני מטרה, אך לא תמיד הם גם מועילים יותר. רק בשנת 2015 לבדה הייתה מחלת הסרטן אחראית ל-8.8 מיליון מקרי מוות ברחבי העולם – שווה ערך לכל אוכלוסיית ישראל בשנה אחת בלבד!

נתוני מערכת הבריאות בישראל

התפלגות מחלת הסרטן בין נשים וגברים היא מעט שונה. בעוד שבקרב הגברים הסרטן השכיח ביותר הוא סרטן הערמונית, אצל נשים הסרטן השכיח ביותר והגורם למקרי המוות הרבים ביותר, הוא סרטן השד. סרטן המעי הגס והקיבה תוקף את שני המינים באופן כמעט שווה. בכל שנה מתגלים בישראל כ-30,000 מקרים חדשים של מחלת הסרטן מכל הסוגים, כאשר 70% מן החולים הם מעל גיל 55 וכמעט 2% הם מתחת לגיל 14. בהסתכלות על ישראל לשנת 2015 בה פורסמו לאחרונה הנתונים, ניתן לראות כי היו 11,117 מקרי פטירה רק כתוצאה מן המחלה!

 

מלחמה עולמית

בשנות ה-70 של המאה הקודמת הכריז נשיא ארה"ב, ריצ'רד ניקסון, על מלחמה במחלת הסרטן כתוצאה מהתפשטותה רחבת ההיקף והקורבנות אותם היא משאירה בדרך. מאז ועד היום, הוצאו מיליארדי דולרים לחקר המחלה, אלפי מעבדות ברחבי העולם מוקדשות לחקר של המחלה בכל יום, ומעל 200 סוגי גידולים נחקרים באופן קבוע.

דרכים טבעיות למלחמה / הבראת הסרטן

יו"ר האגודה למלחמה בסרטן, פרופ' אליעזר רובינזון, פרסם בשנת 2018 מחקר מקיף שטען כי ניתן למנוע אחד מכל שלושה מקרי סרטן בישראל על ידי שינוי באורחות חיים בלבד, ללא שום טיפול! ההמלצות שניתנו היו הפסקת עישון, שינוי תזונה והימנעות מאלכוהול. באמצעות שינויים אלו בלבד ניתן למנוע את המחלה ולכן חשוב להבין כיצד לעשות זאת. הפסקת עישון והימנעות מאלכוהול הן המלצות ברורות, אך איזה שינוי תזונתי רצוי לבצע?

שינוי תזונה כדרך למניעת סרטן

הדרך הראשונה בה ניתן לעשות זאת היא על ידי מעבר למזונות אורגניים. במזונות אלו אין שאריות רעלים, אין הורמונים המוספים דרך קבע למוצרי מזון, וכך נמנעת יצירת רדיקלים חופשיים והפחתת הסיכון לנזק חמצוני ופגיעה סרטנית. כמו כן, מומלץ לצרוך מוצרי מזון המסוגלים לגרום להפעלה של הכבד, הפיכת חומרי הסרטן למסיסים ופינוי התאים דרך הכליות. אחד מן החומרים הללו הוא גלוקוזינולתים שנמצא בברוקולי ויכול לסייע לכבד בפירוק התאים הללו ופינויים בשתן, דרך המסלול הכלייתי. במחקרים האחרונים התגלה כי אחד המרכיבים לפרוץ מחלת הסרטן הינו דלקת כרונית. בעקבות כך, קבוצה נוספת של מרכיבים שמומלץ לצרוך היא קרוטנואידים דוגמת פלפלים צהובים וכתומים וגזרים שמסוגלים להפחית פעילות דלקת וכך למנוע מרכיב עיקרי של המחלה.

לסיכום, שכיחות מחלת הסרטן נמצאת בעליה משמעותית בשנים האחרונות ולפיכך ההמלצה היא לפעול למניעתה מראש באמצעות שינוי אורחות החיים. זאת במטרה להמשיך לחיות חיים בריאים ומלאים, ללא צורך בהתמודדות עם טיפולים קשים שלא תמיד מצליחים להיות יעילים.

אם אתם מתמודדים כרגע עם סרטן, מחלימים ומעוניינים להאיץ את תהליך ההחלמה, או מעוניינים לדעת יותר על אורח חיים שמסייע במניעת היווצרות המחלה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנטוניו טרו, הרבליסט קליני, טיפול והחלמה בכאב אונקולוגי, חוקר את הקשר שבין תזונה טבעית ( פיטוכימיקלים )למחלת הסרטן בטלפון – 03-5711999   

 

רק בריאות!   

 

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548