מוזמנים להתקשר: 03-5711999

קליניקה לכאב | סרטן | טיפול בכאב אונקולוגי | אנטוניו טרו – תזונה וריפוי טבעי | הרבליסט קליני | בית הרופאים | רחוב הברזל 11 רמת החייל תל אביב

איך נוצר בגוף סרטן וכיצד ניתן לסייע במניעתו ובריסונו?

 
הגוף שלנו מורכב מעשרות טריליונים של תאים והסרטן מתחיל בשינוי בתא בודד או בקבוצה קטנה של תאים, בעקבות שינוי בגנים שלהם.

לתאים בגוף האדם יש מנגנון בקרה השולט על מספר התאים וקובע מתי תא יתחלק ויתרבה לתאים נוספים, ומתי תא ימות. כאשר מנגנון הבקרה משתבש, התאים מתחילים לגדול ולהתרבות באופן לא מבוקר, וליצור גוש שאנו מכנים "גידול". ישנם סוגי סרטן, כמו סרטן הדם, לויקמיה, שבהם נוצרים עודף של תאי דם שאינם מתגבשים לגידול. אך התרבותם המואצת מכלה את משאבי הגוף ופוגעת בייצור תאים אחרים, הנחוצים לו.

על גנים, DNA ובקרת חלוקת התאים
בכדי להבין את מנגנון היווצרות הסרטן, יש להבין תחילה את מנגנון הפעולה של התא. גופנו מורכב מתאים מסוגים שונים אך לכולם מבנה דומה. במרכזו של כל תא נמצא גרעין ובו כרומוזומים המורכבים מאלפי גנים שכל אחד מהם אחראי לייצור חלבון מסוים בגוף.      הגנים בנויים משרשרת ארוכה של פקודות מקודדות הנקראת DNA ופקודות אלו קובעות את סוג התא ואת אופן פעולתו, קצב התחלקותו ומועד מותו.
באופן רגיל, כאשר הכול תקין, הגנים מבקרים את קצב ההתרבות של התא אולם לעיתים, במהלך התחלקות התא, חל שיבוש במנגנון הגנים ונוצרת מוטציה, תא משובש שאינו מתפקד כפי שהיה אמור לתפקד.
במקרים מסוימים, שיבוש זה גורם לתא לייצר עודף חלבונים מהסוג הגורם לתא להתחלק ולהתרבות או פחות מדי חלבונים מהסוג שתפקידו לעצור את חלוקת התאים. במצב זה התאים ממשיכים להתחלק באופן לא מבוקר וכך למעשה מתחיל התהליך הסרטני.

איך נוצרות המוטציות בגנים?
המוטציות עלולות להיווצר באופן מקרי, בעקבות תקלה בשכפול מנגנון הגנים בעת התחלקות התא, בעקבות תהליכים פנימיים בתוך התא, או בשל גורמים חיצוניים הפוגעים בהן.

באשר למקור התורשתי – קיימים מבנים גנטיים מולדים המועברים בתורשה ומועדים יותר לפתח מוטציות העלולות להפוך לסרטן, אולם מרבית ההפרעות הגנטיות, נרכשות במהלך החיים ואינן מולדות.        

חשוב להבין כי גם כאשר תא בגופנו הופך לתא סרטני, לגוף ישנם מנגנוני חיסון שערוכים, במקרים רבים, להתמודד איתו, אולם כשמערכת החיסון מוחלשת, עולה הסיכון להתפתחות של תאים וגידולים סרטניים.

מהן גרורות סרטניות?
 גרורות סרטניות הן מצב בו התאים הסרטניים נודדים מהרקמה בה צמחו, דרך מערכת הדם או הלימפה, אל איזור מרוחק יותר בגוף.

האם ניתן למנוע ואת היווצרות הסרטן ולעכב את התפתחותו?
אנשים שונים נולדים עם פוטנציאל גנטי שונה להתפתחות מחלת הסרטן אולם כאמור, לאורח החיים,השפעות סביבתיות ובפרט לחשיפה של הגוף לרעלים, יש השפעה מכרעת יותר על מידת יכולתו של הגוף להלחם בהופעת המחלה ולמנוע את התפתחותה.

כיום ידוע כי ישנם רכיבים תזונתיים המסייעים לגוף לסלק רעלים, לחזק את מערכת החיסון, למנוע את היווצרותן של מוטציות בתאים, ולעכב את התפשטות גידולים.     

כך למשל, רכיבים הנמצאים בירקות ממשפחת המצליבים (כגון : קולרבי, ברוקולי וצנונית) יכולים להיצמד לתאי גוף פגומים ולעכל אותם. דוגמא נוספת היא מרכיב בשם גליקוזונולתים, המצוי בברוקולי, ומקדם ייצור אנזימים המסלקים רעלים שעלולים לגרום למוטציות. כך גם סולפידים המצויים בשום, בבצל ובכרישה. מרכיב אחר, בשם אוסטרו ליזין, המצוי בפטריות מרפא, הוכח כמונע גדילה של גידולים סרטניים ואילו הפקטין, המצוי בפירות, מעכב ומונע התפתחות של גרורות.

כהרבליסט קליני, החוקר את הקשר בין התזונה הטבעית (פיטוכימיקלים) למחלת הסרטן, מזה למעלה מ-30 שנה, לאנטוניו טרו ניסיון, ידע והצלחות רבות מאוד בלווי חולי סרטן להקלה בתופעות הלוואי של הטיפולים הקונוונציונאליים ולהחלמה.     

אם אתם מתמודדים כרגע עם סרטן, מחלימים ומעוניינים להאיץ את תהליך ההחלמה, או מעוניינים לדעת יותר על אורח חיים שמסייע במניעת היווצרות המחלה, אתם מוזמנים ליצור קשר עם אנטוניו בטלפון – 035711999 ולתאם עימו פגישה אישית בהקדם.     

 

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548