מוזמנים להתקשר: 03-5711999

קליניקה לכאב | כאבי שין ספליט ופציעות ספורט | טיפול בכאב | אנטוניו טרו – תזונה וריפוי טבעי | הרבליסט קליני | בית הרופאים רחוב הברזל 11 רמת החייל תל אביב טלפון 03-5711999

כאבי שין ספליט ופציעות ספורט  – מה הפתרון כשקרח ומנוחה לא עוזרים?

 

מיליוני ספורטאים, מקצוענים וחובבים, מאובחנים מדי שנה כסובלים משין ספליט (תסמונת סטרס שוקה מדיאלי) – כאב בחלק האמצעי עד התחתון של עצם השוקה, הנובע מעומס היתר המופעל על העצם. העומס מעורר במקום תהליך דלקתי, ובשל המשך הפעילות הספורטיבית – אינו מאפשר לה להחלים ולהירפא.

כאבי שין ספליט יכולים להיות אקוטיים או כרוניים ובכל מקרה הם פוגעים מאוד בשגרת החיים היום יומית – אי אפשר לרוץ ולעשות פעילות ספורטיבית ואפילו הליכה מתונה מלווה בסבל וכאב.

 

מהו הטיפול הרפואי המקובל בשין ספליט ומדוע הוא אינו עוזר לכולם?

הטיפול שעליו ממליצים בדרך כלל לאנשים הסובלים משין ספליט, הינו מנוחה מוחלטת והצמדת קרח למקום הכאב, לצורך הורדת הנפיחות. אולם במציאות, מרביתנו לא יכולים לקחת הפסקה מהחיים, ולנוח בכורסא למשך שבועו., לכן, גם אם ממשיכים בפעילות מתונה יחסית, המקום אינו נרפא והכאבים ממשיכים.

בנוסף, כאשר הדלקת לא מטופלת היא עלולה להפוך לזיהומית ולגרום לנפיחות ברקמה שסביב העצם.

 

 אז מה ניתן לעשות כשהטיפול הקונוונציונלי לא עובד?

מחקרים מצביעים על כך שמומלץ לנסות טיפולים ברפואה המשלימה אז בואו נראה איך הטיפול יכול לסייע במקרה של כאבי שין ספליט.

מספרים שאנטוניו הגיע במהלך השנים לתובנות פורצות דרך, שהביאו לכך שפיתח גישת אבחון וטיפול ייחודית – שיטת קרניו ניוראנטומי. הגישה האנטומית שלו רחבה , מתבוננת בקשרים נוירואנטומיים בגוף האדם ופותרת מגוון בעיות באמצעות השיטה פרי פיתוחו.

"גוף האדם הוא מכונה מופלאה ומורכבת שחלקיה עובדים בתיאום מושלם זה עם זה",  הוא מסביר . "אולם כאשר דבר מה משתבש, מערכת העצבים מתריעה על כך ואנו מתחילים לסבול מכאבים" . לא תמיד קל לאבחן מהו מקור הבעיה, ובהמשך לכך- לא תמיד הטיפולים הרפואיים מצליחים לפתור אותה.

" גוף האדם הוא יחידה, אורגניזים משולב שבו שום חלק אינו פועל באופן עצמאי"

"המבנה והתפקוד קשורים זה לזה באופן הדדי. המבנה שולט בתפקוד.

ד"ר סטיל תיאר את הצורך החיוני בכך שיהיה חילוף אופטימלי של נוזלים בגוף האדם כך:

" כאשר הדם ונוזלים אחרים זורמים בחופשיות, הרקמות יכולות לבצע את תפקידן ללא הפרעות. כאשר פציעה או מחלה מתרחשת, התוצאה יכולךה להיות פיתול או דחיסה של כל הרקמה, כולל מערכת הדם. זרימת הדם והנוזלים נחסמת, וחלקים שונים של הגוף עלולים להיפגע ולא לקבל מספיק הזנה. חסימה כזו יכולה להיות גורם משמעותי בגרימת מחלות.

"מהתא הקטן ביותר אל העצם הגדולה ביותר, הגוף כולו חי ונמצא ללא הפסקה בתנועה קצבית ודינמית. הדם זורם , הלימפה מתנקזת, ונוזל עמוד השדרה פועם. הלב דופק, החזה מתרחב ומתכווץ עם כל נשימה. כל איבר נע בעדינות בעודו מבצע את תפקידו. לכל מבנה בגוף יש פעילות קצבית משלו. מה שמומחי אנטומיה חשים בידיהם היא האנטומיה החיה . כשתנועה זו נפגעת ,הרקמות אינן פועלות כפי שהן אמורות לפעול, תסמינים מתפתחים ומחלה עלולה להתפתח. ד"ר סטיל תיאר את התהליך כך: מחלה היא תוצאה של אבנורמליות אנטומית המובילה לבעיה פיזיולוגית."

הגוף האנושי תמיד עובד כדי לשמור על תפקוד מאוזן. ד"ר סטיל הצהיר: " כל הרפואות הדרושות על מנת להבריא, קיימות בגוף האדם. " הוא הבין שברקמות יש חוכמה פנימית ועוצמה מלאת ידע המאפשר שיקום, שיש בכל תא אינטליגנציה המאפשרת את שימור הגוף.

מנגנון נשימתי ראשוני-

" ראשוני – מתייחס לחשיבות העליונה , אפילו מעל הנשימה הריאתית. ד"ר סאתרלנד טען שהמרכזים הפיזיולוגיים של הגוף ממוקמים ברצפת החדר הרביעי במוח, והם מסדירים את הפעילות של הנשימה הריאתית, עיכול, הוצאת פסולת ועוד, פעילויות אלו תלויות בפעילות של מערכת העצבים המרכזית, ומכאן החשיבות העליונה שלה בשמירה על החיים.

נשימתי- קשור לחילופי גזים, חילף חומרים והוהלת חומרים הדרושים לתאי הגוף השונים.

מנגנון – יש חמישה מרכיבים שונים שפועלים יחד כדי ליצור מנגנון אחד משולב בגוף האדם.

תנועה קצבית של המוח וחוט השדרה

התנועה המובנית של מערכת העצבים המרכזית ( CNS) היא תנועה אדינה, איטית דמוית דופק. היא מתוארת כבעלת מחזור דו שלבי, שעשוי לחזור על עצמו בצורה קצובה (ריתמית). ה-CNS  כולו מתקצר ומתעבה במהלך השלב הראשון, ומתארך ונעשה צר בשלב השני.

ההתבוננות של אנטוניו בגוף האדם היא הולסטית הוא מנסה  להגיע לתובנות ולשורש הבעיה על ידי קשרים בין רקמות, עצבים ותאים.

 

 

כספורטאי בעצמו וכמי שחוקר את תחום הכאב והתנועה כבר למעלה מ- 30 שנה, אנטוניו טרו מכיר היטב את כאבי השין ספליט, הן מתוך הפציעות שחווה בעצמו, והן מלווי וטיפול במאות ספורטאים, לאורך השנים. המומחיות הרבה שצבר אנטוניו בטיפול בפציעות ספורט' וההבנה העמוקה של התהליכים המתרחשים בתוך הגוף, מאפשרות לו לתת מענה מצוין למטופלים הסובלים משין ספליט. באמצעות התאמה פרטנית של פרוטוקול הטיפול לנתונים הגופניים הספציפיים של כל מטופל ומטופל, במקרים רבים יש הצלחה מלאה גם אצל מטופלים ששיטות טיפול אחרות לא עזרו להם.

 

סובלים מפציעות ספורט ומכאבי שין ספליט?
חייגו אל אנטוניו טרו,  בעל ניסיון רב

  03-5711999

 

 

 

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548