מוזמנים להתקשר: 03-5711999

קליניקה לכאב | כאבי גב תחתון | טיפול בכאב | אנטוניו טרו – תזונה וריפוי טבעי | הרבליסט קליני | בית הרופאים רחוב הברזל 11 רמת החייל תל אביב טלפון 03-5711999

כאבי גב תחתון – מדוע כל כך קשה להשתחרר מהם לתמיד?

אישה בת 34, אימא לשני ילדים בגיל הגן, התכופפה להרים מגבת שנפלה על רצפת האמבטיה, וכשניסתה להתיישר נתקעה ולא הצליחה להזדקף. מאז עברו כבר חודשיים והיא עדיין סובלת מכאבים בגב התחתון שמחמירים כשהיא משנה תנוחה, מתיישבת, קמה מישיבה או משתעלת. היא מוגבלת בתנועה, נעזרת בכיסא או בשולחן כדי להתיישב ולקום, היא הפסיקה לשחק כדורעף, ממעטת ביציאה מהבית בשעות אחה"צ ובסופי שבוע ולוקחת באופן קבוע משככי כאבים. לאחרונה המטופלת ביקשה מהרופא הפניה לבדיקת CT או MRI אך נאמר לה שמאחר ומקור הכאבים הוא ברקמה הרכה של הגוף, הבדיקות לא יעזרו לאבחן את מקור הבעיה.   

כאבי גב תחתון "לא ספציפיים" – מה זה אומר?

כ-90% אחוזים מהאוכלוסייה סובלת או תסבול בעתיד מכאבי גב תחתון ומעל 80% מהכאבים הללו מאובחנים ככאבי גב תחתון בלתי ספציפיים כלומר כאבי גב שלא ניתן לאבחן את מקורם בהדמיה. מסיבה זו במקרים רבים הרפואה מתקשה לפתור את בעיית כאבי הגב מהשורש, והיא מציעה רק הקלה סימפטומטית וזמנית, באמצעות משככי כאבים.

ואכן, זיהוי מקורם של כאבי גב שאינו ממקור ספציפי כמו בעיית שלד, מחלה או פציעה מצריך אבחון יסודי ומקיף על ידי מטפל מקצועי ומנוסה אשר בוחן את המטופל ברמה ההוליסטית. הכאב יכול לנבוע מתנועה או יציבה לא נכונה, מבעיה מבנית של השלד, ממצבים פיזיולוגיים שונים, בהם השרירים הגוף מפצה על בעיה מסוימת ונוצר עומס לא תקין על השרירים, וגם מסיבות נוספות כמו מחסור בויטמינים או חוסר איזון הורמונאלי.

הפתרון: אבחון מעמיק וטיפול בעל אפקטיביות מוכחת

לכן, כאשר מגיע אלי מטופל חדש ומתלונן על כאבים אני מתשאל אותו לעומק על אורח חייו, בודק אותו ברמה פיזית ובוחן את טווח התנועה שלו במצבים שונים. בין היתר אני בודק האם מקור הכאב הוא עצבי או שרירי, האם הכאב מגיע מעומק השריר או מחלקו החיצוני, מהי מידת הפיזור של הכאב, האם הוא נמשך גם במצב של מנוחה ועוד.

פעמים רבות מטופלים שמגיעים אלי, כבר ניסו מספר שיטות טיפול ללא הצלחה, והם מאוד מתוסכלים מכך שלא די בכך שהכאבים אינם פוסקים, לרוב אין הסכמה בין המטפלים השונים על מקור הכאבים.

מספרים שאנטוניו הגיע במהלך השנים לתובנות פורצות דרך, שהביאו לכך שפיתח גישת אבחון וטיפול ייחודית – שיטת קרניו ניוראנטומי. הגישה האנטומית שלו רחבה , מתבוננת בקשרים נוירואנטומיים בגוף האדם ופותרת מגוון בעיות באמצעות השיטה פרי פיתוחו.

"גוף האדם הוא מכונה מופלאה ומורכבת שחלקיה עובדים בתיאום מושלם זה עם זה",  הוא מסביר . "אולם כאשר דבר מה משתבש, מערכת העצבים מתריעה על כך ואנו מתחילים לסבול מכאבים" . לא תמיד קל לאבחן מהו מקור הבעיה, ובהמשך לכך- לא תמיד הטיפולים הרפואיים מצליחים לפתור אותה.

" גוף האדם הוא יחידה, אורגניזים משולב שבו שום חלק אינו פועל באופן עצמאי"

"המבנה והתפקוד קשורים זה לזה באופן הדדי. המבנה שולט בתפקוד.

ד"ר סטיל תיאר את הצורך החיוני בכך שיהיה חילוף אופטימלי של נוזלים בגוף האדם כך:

" כאשר הדם ונוזלים אחרים זורמים בחופשיות, הרקמות יכולות לבצע את תפקידן ללא הפרעות. כאשר פציעה או מחלה מתרחשת, התוצאה יכולךה להיות פיתול או דחיסה של כל הרקמה, כולל מערכת הדם. זרימת הדם והנוזלים נחסמת, וחלקים שונים של הגוף עלולים להיפגע ולא לקבל מספיק הזנה. חסימה כזו יכולה להיות גורם משמעותי בגרימת מחלות.

"מהתא הקטן ביותר אל העצם הגדולה ביותר, הגוף כולו חי ונמצא ללא הפסקה בתנועה קצבית ודינמית. הדם זורם , הלימפה מתנקזת, ונוזל עמוד השדרה פועם. הלב דופק, החזה מתרחב ומתכווץ עם כל נשימה. כל איבר נע בעדינות בעודו מבצע את תפקידו. לכל מבנה בגוף יש פעילות קצבית משלו. מה שמומחי אנטומיה חשים בידיהם היא האנטומיה החיה . כשתנועה זו נפגעת ,הרקמות אינן פועלות כפי שהן אמורות לפעול, תסמינים מתפתחים ומחלה עלולה להתפתח. ד"ר סטיל תיאר את התהליך כך: מחלה היא תוצאה של אבנורמליות אנטומית המובילה לבעיה פיזיולוגית."

הגוף האנושי תמיד עובד כדי לשמור על תפקוד מאוזן. ד"ר סטיל הצהיר: " כל הרפואות הדרושות על מנת להבריא, קיימות בגוף האדם. " הוא הבין שברקמות יש חוכמה פנימית ועוצמה מלאת ידע המאפשר שיקום, שיש בכל תא אינטליגנציה המאפשרת את שימור הגוף.

מנגנון נשימתי ראשוני-

" ראשוני – מתייחס לחשיבות העליונה , אפילו מעל הנשימה הריאתית. ד"ר סאתרלנד טען שהמרכזים הפיזיולוגיים של הגוף ממוקמים ברצפת החדר הרביעי במוח, והם מסדירים את הפעילות של הנשימה הריאתית, עיכול, הוצאת פסולת ועוד, פעילויות אלו תלויות בפעילות של מערכת העצבים המרכזית, ומכאן החשיבות העליונה שלה בשמירה על החיים.

נשימתי- קשור לחילופי גזים, חילף חומרים והוהלת חומרים הדרושים לתאי הגוף השונים.

מנגנון – יש חמישה מרכיבים שונים שפועלים יחד כדי ליצור מנגנון אחד משולב בגוף האדם.

תנועה קצבית של המוח וחוט השדרה

התנועה המובנית של מערכת העצבים המרכזית ( CNS) היא תנועה אדינה, איטית דמוית דופק. היא מתוארת כבעלת מחזור דו שלבי, שעשוי לחזור על עצמו בצורה קצובה (ריתמית). ה-CNS  כולו מתקצר ומתעבה במהלך השלב הראשון, ומתארך ונעשה צר בשלב השני.

ההתבוננות של אנטוניו בגוף האדם היא הולסטית הוא מנסה  להגיע לתובנות ולשורש הבעיה על ידי קשרים בין רקמות, עצבים ותאים.

כמטפל וכספורטאי החוקר את נושא הכאב והתנועה כבר למעלה מ- 30 שנה, אני יודע להתחקות אחר התפתחות הכאב בגוף ומבין לעומק את הקשר בין מגוון תסמינים שונים לבין הכאב הנוכחי. אני לעולם איני מבטיח מראש להצליח להעלים כל כאב שאיתו המטופל מגיע, אך בפועל כמעט תמיד כשמגיעים אלי מטופלים שכבר התייאשו מלמצוא פתרון  לאחר מספר קטן של טיפולים הם מדווחים על ריפוי מלא או הקלה משמעותית.

המפתח להצלחה בריפוי הוא בראש ובראשונה האבחון המדויק ביחד עם הטיפול הנוירואנטומי שאנטוניו מעניק

לפרטים נוספים

אנטוניו טרו
חייגו עכשיו אל: 03-5711999

הברזל 11 בית הרופאים רמת החייל תל אביב

.

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548