מוזמנים להתקשר: 03-5711999

קליניקה לכאב | טיפול בכאב | 03-5711999 כאבי צוואר | אנטוניו טרו – תזונה וריפוי טבעי | בית הרופאים רחוב הברזל 11 רמת החייל תל אביב

טיפול נוירואנטומי לכאב

כמעט כל אחד מאיתנו נאלץ להתמודד לעיתים עם כאב מזדמן –  כאבי ברכיים, צוואר תפוס, כאבי גב או כאבי ראש. אך מה קורה כשהכאבים הללו אינם חולפים לאחר מספר ימים וממשיכים להגביל אותנו בפעילות ולגרום לנו לייסורים?  מה אפשר לעשות כשכואב לנו ברגליים וקשה לנו ללכת? כשאישה מושבתת בכל חודש למספר ימים בגלל כאבי מחזור משתקים? או  כשהמיגרנות חוזרות שוב ושוב ומשבשות לנו את החיים? 
ברוב המקרים, במקרה של כאבים, הנטייה הטבעית שלנו היא לפנות לרופא אך לא תמיד הרפואה יכולה להציע את המענה המתאים לשחרור מכאבים.  

מדוע זה כך? בכדי להבין יותר את הסיבות נכיר יותר את סוגי הכאבים השכיחים.  

כאבי ברכיים  – במקרה של כאבי ברכיים יש לאבחן מהו המקור לכאב כדי לרדת לשורש הבעיה ולהתאים לה פתרון הולם. לשם כך חשוב לבדוק היכן ממוקם הכאב, האם הוא בחלק האחורי, בצד הברך או בקדמתה, המידע הזה הוא קריטי מאחר ובכל אחד מהאזורים הללו עוברים גידים, רצועות, עצמות ושרירים שיכולים להיות הסיבה לכאב. בנוסף, הכאבים יכולים להיגרם גם בשל סיבות נוספות ובהן: זיהומים, מחלות אוטו-אימוניות ואפילו בשל גדילה.

כאבי צוואר – התחושה של צוואר תפוס יכולה ללוות אדם לאורך ימים, לגרום לו לסבל גדול ולהגביל מאוד את טווח התנועה שלו. כאבי צוואר יכולים להיגרם כתוצאה משריר תפוס, גיד שנקרע, מחלות זיהומיות או אפילו בעקבות בעיות בבלוטת התריס שגדלה יתר על המידה והיא מפריעה לתנועת הצוואר. לחלק מהבעיות הללו קיים פתרון תרופתי, אך לאחרות לא ניתן לסייע באמצעות הרפואה הקונוונציונאלית.

כאבי גב – זוהי אחת הקטגוריות הרפואיות הגדולות ביותר, של כאבים לא מוסברים ובלתי פתירים. כאבים בגב יכולים להתבטא בגב תחתון או בגב עליון, והם יכולים לנבוע מפציעה או פגיעה יבשה, מתנועה לא נכונה, וממצבים כמו פריצת דיסק. כאבי גבם יכולים לגרום לסבל קשה, להגביל את טווח התנועה ולגרום לנזקים ביציבה. בחלק מהמקרים הצעת הפתרון תכלול מתן משככי כאבים, בסטרואידים או ניתוח באזור עמוד השדרה, אך מדובר על פתרונות שיכולים להיות מסוכנים, מלווים בתופעות לוואי ולא תמיד יעילים.

שיטת טיפול באמצעות טיפול נוירואנטומי  – מענה יעיל ואפקטיבי לכאבי גב, צוואר וברכיים

באותם מקרים בהם הרפואה לא מצליחה לעזור לכאבים, ישנו שיטת טיפול באמצעות טיפול נוירואנטומי מהווה פתרון מעולה להפחתת הכאבים.

תמיד קל לאבחן מהו מקור הבעיה, ובהמשך לכך- לא תמיד הטיפולים הרפואיים מצליחים לפתור אותה.

" גוף האדם הוא יחידה, אורגניזים משולב שבו שום חלק אינו פועל באופן עצמאי"

"המבנה והתפקוד קשורים זה לזה באופן הדדי. המבנה שולט בתפקוד.

ד"ר סטיל תיאר את הצורך החיוני בכך שיהיה חילוף אופטימלי של נוזלים בגוף האדם כך:

" כאשר הדם ונוזלים אחרים זורמים בחופשיות, הרקמות יכולות לבצע את תפקידן ללא הפרעות. כאשר פציעה או מחלה מתרחשת, התוצאה יכולךה להיות פיתול או דחיסה של כל הרקמה, כולל מערכת הדם. זרימת הדם והנוזלים נחסמת, וחלקים שונים של הגוף עלולים להיפגע ולא לקבל מספיק הזנה. חסימה כזו יכולה להיות גורם משמעותי בגרימת מחלות.

"מהתא הקטן ביותר אל העצם הגדולה ביותר, הגוף כולו חי ונמצא ללא הפסקה בתנועה קצבית ודינמית. הדם זורם , הלימפה מתנקזת, ונוזל עמוד השדרה פועם. הלב דופק, החזה מתרחב ומתכווץ עם כל נשימה. כל איבר נע בעדינות בעודו מבצע את תפקידו. לכל מבנה בגוף יש פעילות קצבית משלו. מה שמומחי אנטומיה חשים בידיהם היא האנטומיה החיה . כשתנועה זו נפגעת ,הרקמות אינן פועלות כפי שהן אמורות לפעול, תסמינים מתפתחים ומחלה עלולה להתפתח. ד"ר סטיל תיאר את התהליך כך: מחלה היא תוצאה של אבנורמליות אנטומית המובילה לבעיה פיזיולוגית."

הגוף האנושי תמיד עובד כדי לשמור על תפקוד מאוזן. ד"ר סטיל הצהיר: " כל הרפואות הדרושות על מנת להבריא, קיימות בגוף האדם. " הוא הבין שברקמות יש חוכמה פנימית ועוצמה מלאת ידע המאפשר שיקום, שיש בכל תא אינטליגנציה המאפשרת את שימור הגוף.

מנגנון נשימתי ראשוני-

" ראשוני – מתייחס לחשיבות העליונה , אפילו מעל הנשימה הריאתית. ד"ר סאתרלנד טען שהמרכזים הפיזיולוגיים של הגוף ממוקמים ברצפת החדר הרביעי במוח, והם מסדירים את הפעילות של הנשימה הריאתית, עיכול, הוצאת פסולת ועוד, פעילויות אלו תלויות בפעילות של מערכת העצבים המרכזית, ומכאן החשיבות העליונה שלה בשמירה על החיים.

נשימתי- קשור לחילופי גזים, חילף חומרים והוהלת חומרים הדרושים לתאי הגוף השונים.

מנגנון – יש חמישה מרכיבים שונים שפועלים יחד כדי ליצור מנגנון אחד משולב בגוף האדם.

תנועה קצבית של המוח וחוט השדרה

התנועה המובנית של מערכת העצבים המרכזית ( CNS) היא תנועה אדינה, איטית דמוית דופק. היא מתוארת כבעלת מחזור דו שלבי, שעשוי לחזור על עצמו בצורה קצובה (ריתמית). ה-CNS  כולו מתקצר ומתעבה במהלך השלב הראשון, ומתארך ונעשה צר בשלב השני.

ההתבוננות של אנטוניו בגוף האדם היא הולסטית הוא מנסה  להגיע לתובנות ולשורש הבעיה על ידי קשרים בין רקמות, עצבים ותאים.

כמי שחוקר את תחום הכאב מזה כ- 30 שנה, אנטוניו טרו בחר בשיטת טיפול ייחודית טיפול נוירואנטומי יעילותה הרבה. ובשל ניסיונו הרב, באבחון מדויק של מקורות הכאב, ברוב המקרים הוא מצליח לסייע גם במקרים שנחשבו לאבודים.

גם אתם רוצים לשכוח מהכאבים? 
חייגו אל אנטוניו טרו, אנטוניו בעל ניסיון רב 
  03-5711999

רפואה משלימה / רפואה אלטרנטיבית

* אין לראות בטיפולים אלו ייעוץ רפואי 

*הטיפולים אינם מחליפים התייעצות עם רופא

עלות פגישת ייעוץ 600 ש"ח

 

 

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548