מוזמנים להתקשר: 03-5711999

סגולותיו הבריאותיות של הג'ינג'ר

סגולותיו הבריאותיות של הג'ינג'ר

כבר אלפי שנים שבהודו הרחוקה מגדלים פרח ורוד יפהפה, שסודו האמתי טמון דווקא מתחת לקרקע. פקעת הג'ינג'ר, או הזנגביל, היא מצמחי המרפא הטובים ביותר שאפשר להכניס הביתה, ולא רק בגלל טעמה המיוחד והמרענן, אל גם בשל סגולותיו הבריאותיות של הג'ינג'ר, עליהן תגלו כאן.

הגי'נג'ר הוא צמח רב שנתי שהחל את דרכו במזרח הרחוק, אך בימי האימפריה הרומית יובא גם למזרח התיכון. הוא מוזכר אפילו בכתבים היהודיים, כחומר לעיסה למניעת ריח פה רע. לאחר נפילת האימפריה הרומית החלו שבטים ערבים לסחור בו ומהר מאוד הוא החל להתפשט לאפריקה ואמריקה. כיום הוא מגודל בעיקר בהודו, סין, אינדונזיה, נפאל וניגריה.

 

מה הופך את הגינג'ר לכל כך בריא?

הג'ינג'ר מכיל רכיב כימי ייחודי שנותן לו את טעמו ואחראי למרבית יתרונותיו הבריאותיים, ג'ינג'רול. רכיב זה הוא קרוב משפחה של הקפסאיצין והפפרין, החומרים הפעילים בפלפל הצ'ילי ובפלפל השחור, וכאמור הג'ינג'רול הוא זה שמעניק לשורש הזנגביל את טעמו החריף-מרענן. לאחר בישול או ייבוש, תהליכים כימיים מביאים להפקתם של שני רכיבים כימיים נוספים, זינגרון, ושוגאול. שלושת הכימיקלים האלה נחקרו במגוון תחומים ונמצאו כבעלי השפעות חיוביות על שלל בעיות רפואיות בגוף האדם.

 

כיצד עוזר הג'ינג'ר לבריאות שלנו?

מסייע למגוון רחב של בעיות עיכול

כבר אלפי שנים שהסינים וההודים משתמשים בזנגביל כצמח מרפא לכאבי בטן, קלקולי קיבה ושלשולים, אולם בשנים האחרונות המדע בחן את התכונות הללו יותר לעומק. מחקר שנערך בבית הספר לרפואה של אוניברסיטת מישיגן מצא כי ג'ינג'ר שניתן לנבדקים הוריד סימני דלקת במעי הגס. אחת המדעניות במחקר, ד"ר סוזנה זיק, מסבירה כי דלקת במעי הגס היא סימן מקדים לסרטן המעי, ולכן מניעת הדלקת יכולה לסייע גם למניעת סרטן.

 

משכך כאבי שרירים ודלקות פרקים

אימוני כושר גורמים לכאבי שרירים, את זה כולנו חווינו. באוניברסיטת ג'ורג'יה החליטו לבדוק את ההשפעה של הג'ינג'ר על כאבי השרירים, ולמרבה ההפתעה הם גילו כי חל שיפור של כ-25% בקרב הנבדקים. מחקרים נוספים מצאו את הג'ינג'ר כיעיל בשיכוך כאבים הנובעים מדלקות פרקים. התכונות משככות הכאבים של הג'ינג'ר הוכחו מבחינה מדעית, אך בקרב האיור ודה, שיטת טיפול הודית הוליסטית, הג'ינג'ר ידוע כמשכך כאבים יעיל כבר שנים רבות.

 

מונע בחילות והקאות

השפעותיו של הג'ינג'ר בכל מה שקשור לסרטן, הן לא רק במניעה, אלא גם במהלך הטיפול. מחקר של בית הספר לרפואה באוניברסיטת רוצ'סטר, ניו יורק, גילה כי צריכת ג'ינג'ר מסוגלת להוריד בעד 40% את תופעת הבחילות הנובעת מטיפולים כימותרפיים. החוקרת הראשית שפרסמה את המאמר, ד"ר ג'ולי ריאן, אומרת כי 70% מכל חולי הסרטן שמטופלים בכימותרפיה, סובלים מבחילות והקאות. בהקאות עצמן מטפלים בתרופות, אך תחושות הבחילה נותרות בעינן. אכילת ג'ינג'ר וספיגתו בגוף טרם הטיפול יכולה להפחית את הבחילות עקב תכונותיו האנטי דלקתיות. כאמור, את מה שהמדע מוכיח עכשיו, תרבויות המזרח העתיקות מיישמות כבר אלפי שנים, גם בנושא של הקאות ובחילות.

 

 

ג'ינג'ר טרי בדוכן בשוק – מרכיב חשוב במטבחי המזרח

מחסל סרטן

מחקר במרכז לסרטן של אוניברסיטת מישיגן מצא כי השפעות הג'ינג'ר על סרטן הן לא רק עקיפות כמו שתואר עד כה, אלא ממש ישירות. במהלך המחקר חשפו המדענים תאים של סרטן השחלות לאבקת ג'ינג'ר וגילו שהתאים הסרטניים מתו בכמה וכמה מבחנים. המחקר מצא כי הג'ינג'ר גורם לתאי הסרטן "להתאבד" או לתקוף ולהשמיד זה את זה. אם לא די בכך, הניסוי גילה כי הג'ינג'ר אף מונע מהתאים להתפתח ולפתח עמידות לטיפולים נגד סרטן.

 

משפר את תפקוד מערכת הנשימה ומסייע לחולי אסתמה

הג'ינג'ר לא נותר רק במזרח הרחוק, אלא הגיע גם למטבחים היהודיים בארצות האסלם, במיוחד של תימן ואיראן. יהודים ממוצא תימני משתמשים בזנגביל לצורך טיפול בשיעול וליחה והסיבה לכך היא תכונות הכיוח הטבעיות של הג'ינג'ר, אשר מסייעות בפירוק הליחה וכן בהרחבת הריאות. מעבר לכך, צוות חוקרים מאוניברסיטת קולומביה בניו יורק בדק כיצד הוספת ג'ינג'ר לתרופות לטיפול באסתמה, יכולה לתרום לשיפור היעילות שלהן. הם הוסיפו תרכובות מזוקקות של ג'ינג'ר לכמה תרופות וגילו כי רקמת השריר של נתיב האוויר הפגינה הרפיה גבוהה יותר כשנחשפה לתרופות עם תוספת הג'ינג'ר.

 

מונע נזק לכבד

אין אחד מאתנו שלא לוקח מדי פעם תרופה לשיכוך כאבים מסוג פרצטמול (שם גינרי למגוון תרופות כמו אקמול, דקסמול ודומותיהן). אנחנו כבר יודעים שהתרופות הללו גורמות נזק מצטבר לכבד, אך מסתבר שצריכת ג'ינג'ר יכולה להפחית את הנזק הזה. חוקרים במרכז המחקר הלאומי של מצרים בדקו את השפעת הג'ינג'ר על חולדות וגילו כי הג'ינג'ר פועל למניעת נזק לכבד כתוצאה מצריכת פרצטמול, בדומה לאפקט של ויטמין E. החוקרים המליצו על שילוב של ג'ינג'ר בטיפול במחלות שונות, במיוחד אצל חולי כבד.

 

 

אבקת ג'ינג'ר – השורש "עושה את העבודה" גם במצבו היבש

יעיל מאוד בהורדת לחץ דם

עוד מחקר שנערך על חולדות מצא כי הג'ינג'ר היה יעיל יותר מתרופת מרשם בהורדת לחץ הדם. החוקרים, מאוניברסיטת צ'אנג מאי בתאילנד, גילו כי הג'ינג'ר היה יעיל פי 3.5 מהתרופה הכימית בהורדת ממוצע לחץ הדם בעורקים. הורדת לחץ דם גבוה אינה מסתכמת רק בשיפור מערכת כלי הדם, אלא יכולה למנוע גם סכנות חמורות ללב עצמו.

 

משכך כאבי וסת

חוקרים איראנים חילקו נשים לשתי קבוצות: קבוצה אחת קיבלה גלולות עם ג'ינג'ר והקבוצה השנייה קיבלה פלצבו (תרופת דמה). הנבדקות נתבקשו לקחת את הגלולות למשך 3 ימים, עם תחילת כאבי המחזור. תוצאות המחקר העלו כי מעל 80% מהנשים שלקחו את גלולות הג'ינג'ר דיווחו על שיפור בכאבים, בעוד רק מחצית מקרב קבוצת הפלצבו דיווחו על שיפור.

 

תרופה טבעית יעילה למיגרנות

עוד מחקר שנערך באיראן (כאמור מדובר במרכיב נפוץ במטבח האיראני), גילה כי ג'ינג'ר יעיל לטיפול במיגרנות באותה מידה כמו תרופת מרשם נפוצה. המחקר אף דיווח כי החולים שבחרו לקחת את הג'ינג'ר על פני התרופה, גילו פחות תופעות לוואי.

 

סגולותיו של הג'ינג'ר הן עוד רבות וטובות ומחקרים הוכיחו שהוא יעיל נגד סוכרת, צינון, מחלת נסיעה, שבץ, מחלות לב, בחילות בוקר וחיזוק מערכת החיסון. כמובן שאי אפשר להתעלם מ-2,000 שנות הצלחה כתרופה צמחית בכל רחבי העולם, מהודו וסין ועד לארה"ב המודרנית. אחת מגדולותיו של הג'ינג'ר היא שניתן לצרוך אותו הן טרי והן מיובש, מבלי להפסיד את יתרונותיו הבריאותיים. הוסיפו ג'ינג'ר לסלסלת התבלינים שלכם באופן קבוע. מלבד זאת, תוכלו להשתמש בו טרי לבישול מאכלים וכן להוסיף אותו כפרוסות קלופות לכל כוס תה. כך תרוויחו גם טעם מרענן וגם שיפור ניכר בבריאות.

רק בריאות .

לפגישת ייעוץ לחיים בריאים ומאושרים – אנטוניו טרו 03-5711999

 

 

 

 

 

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548