מוזמנים להתקשר: 03-5711999

מיגרנה | טיפול בכאב | אנטוניו טרו | טיפול נוירואנטומי | בית הרופאים | הברזל 11 רמת החייל תל אביב |

 

 

טיפול פורץ דרך לחולים בפיברומיאלגיה – טיפול נוירואנטומי

     דרך "קרניו ניורואנטומי"  – בשיטת אנטוניו טרו

 

 

מילדות ועד היום ההרבליסט הקליני אנטוניו טרו שם לו למטרה להפוך אותנו לבריאים יותר. עם נוסחה ייחודית של אבחון וטיפול שפיתח לסובלים ממיגרנה ומחלת הפיברומיאלגיה הוא הפך לאחד המובילים בישראל בתחומי הטיפול למחלת / תסמונת של פיברומיאלגיה.

 

באופן חסר תקדים

בגיל ארבע עשרה בלבד

אנטוניו החל לחקור את

עולם הכאב והריפוי הטבעי

הוא טס למדינות שונות

ונחשף לדרכי טיפול פורצות

דרך בתחום הכאב והטיפול הנוירואנטומי

וגיבש את תפיסתו בדבר חשיבות

 השילוב בין מערכת עצבים תקינה

     לכלל מערכות הגוף

בשילוב , צמחי מרפא וניהול הגוף בצורה מיטבה.

 

הוא החל לעסוק בספורט ובתזונה טבעית בגיל צעיר מאוד. עם השנים הפך לאחד המטפלים המובילים בישראל בתחומי הטיפול בכאב על רקע תסמונת/ מחלת הפיברומיאלגיה וכאב ראש על רקע מיגרנה

בעיקר בזכות שיטת טיפול מהפכנית  ופורצת דרך אשר פיתח ונקראת טיפול "קרניו ניורואנטומי " .

שיחה אישית עם אנטוניו טרו , האיש ששם לו למטרה להפוך אתכם לבריאים יותר.

 

תזכרו את השם, אנטוניו טרו". יכול להיות שהמשפט הזה נאמר על המטפל ההרבליסט  הקליני אנטוניו טרו – העוסק כיום בתחומי הטיפול במיגרנה ובמחלת הפיברומיאלגיה עוד כשהוא היה נער ועשה את צעדיו הראשונים בתחום. אלא שגם בעת הנוכחית, כשאנטוניו נחשב לאחד המטפלים הבולטים בישראל ואף בנה לעצמו מוניטין מעבר לים. כי אתם מבינים ,יכול מאוד להיות שזהו האיש אליו אתם צריכים לפנות כדי לפתור בעיות מורכבות בגוף ולהתמודד עם כאבי הפיברומיאלגיה המופיעים אצלכם. תעיד על כך שורה ארוכה של סיפורי הצלחה , חלקם חסרי תקדים, שאנטוניו אחראי להם לאורך השנים. ההצלחות האלה נובעות במידה רבה מהשיטה הייחודית שפיתח ומכלי הטיפול המתקדמים – לצד הטבעיים –  שהוא מתבסס עליהם.

 אבל עוד נגיע לזה. הזיקה של אנטוניו לתחום מתחילה עוד בילדות. בגיל שמונה הוא נכנס לעולם האתלטיקה.  הוא רץ למרחקים ומעל משוכות, קפץ לגובה או לרוחק, התאמן באינטנסיביות יוצאת דופן. שנתיים לאחר מכן  בעודו בן עשר בלבד, אנטוניו הכיר את האדם ששינה לו ( ולימים – לנו), את העתיד: אדם מרשים ואדיב מאוד שזיהה באנטוניו כריזמה ופוטנציאל עצום בעולם הספורט שלא ראה באף אחד קודם.

מרגע זה אותו אדם החליט לקחת את אנטוניו כבן חסותו, ולגלות לו את רזי המקצוע הסודיים ביותר, דבר שלימים מינף אותו להישגים מוצלחים אף יותר ומלאי יוקרה.

כספורטאי מצטיין , אנטוניו נכח להכיר גם את הצד השלילי של הענף, וידע פציעות לא נעימות המעכבות את התפתחותו המואצת בעולם האתלטיקה.

בעכבות אותן פציעות , ולשם זירוז החלמתו של אנטוניו , "המורה הרוחני " פתח את עולם הרפואה הטבעית בפניו בצורה כה מהותית אפקטיבית ומשמעותית, שהשאירה בו חותם כה גדול , שלאחריו החליט אנטוניו לחקור בעצמו את סודות עולם הכאב והריפוי הטבעי.

בשנים אלו ללא מנועי חיפוש מתקדמים כדי לחקור בצורה עמוקה נושא מסוים , עלייך נדרש לחקור ולאסוף את מלוא הנתונים בעצמך.

לפיכך בגיל צעיר מאוד אנטוניו טס לחקור את יסודות עולם הריפוי הטבעי בעולם, אנטוניו נדהם לדעת עד כמה שימוש נכון בתזונה, פעילות גופנית וניהול הגוף בצורה אידיאלית גוף רגש- עשויים להוות כאמצעי יעיל ואף כמניעה למחלות כרוניות רבות ולמחלת/ תסמונת פיברומיאלגיה הארורה.

ביותר  משלושה עשורים שחלפו מאז, אנטוניו הרחיב את הידע ואת ארגז הכלים שלו. אנטוניו הוא הרבליסט קליני, התמקצעות כאב ממקור עצבי, מיגרנה –  מחלת /  תסמונת פיברומיאלגיה.

אנטוניו הוא נטורופת אשר סיים מסלול 4 שנתי במכללת רידמן תל אביב

אנטוניו הוא הרבליסט קליני אשר סיים מסלול 4 שנתי ברידמן תל אביב

אנטוניו עבר הכשרה מעמיקה במרפאת כאב ניורואנטומי באיטליה וחקר את תחום הכאב במדינות נוספות.

כיום שמו של אנטוניו הולך לפניו כמטפל מהשורה הראשונה המסייע לסובלים ממיגרנות ומחלת / תסמונת פיברומיאלגיה. הקליניקה של אנטוניו נמצאת ברמת החייל – תל אביב. אנטוניו נחשב לשם דבר בישראל בתחום הטיפול בתסמונת כאב פיברומיאלגיה  וממיגרנות. אנטוניו מדבר בהתלהבות חסרת גבולות על התחום, ואפשר לראות שהוא חי אותו מבוקר ועד ערב. ניכר שהוא מודע למקום המיוחד שהוא יכול לתפוס בחיי המטופלים, כיאה לאדם האחראי לשיפור משמעותי באיכות החיים שלהם.

מספרים שאנטוניו הגיע במהלך השנים לתובנות פורצות דרך, שהביאו לכך שפיתח גישת אבחון וטיפול ייחודית – שיטת קרניו ניוראנטומי. הגישה האנטומית שלו רחבה , מתבוננת בקשרים נוירואנטומיים בגוף האדם ופותרת מגוון בעיות באמצעות השיטה פרי פיתוחו.

"גוף האדם הוא מכונה מופלאה ומורכבת שחלקיה עובדים בתיאום מושלם זה עם זה",  הוא מסביר . "אולם כאשר דבר מה משתבש, מערכת העצבים מתריעה על כך ואנו מתחילים לסבול מכאבים" . לא תמיד קל לאבחן מהו מקור הבעיה, ובהמשך לכך- לא תמיד הטיפולים הרפואיים מצליחים לפתור אותה.

" גוף האדם הוא יחידה, אורגניזים משולב שבו שום חלק אינו פועל באופן עצמאי"

"המבנה והתפקוד קשורים זה לזה באופן הדדי. המבנה שולט בתפקוד.

ד"ר סטיל תיאר את הצורך החיוני בכך שיהיה חילוף אופטימלי של נוזלים בגוף האדם כך:

" כאשר הדם ונוזלים אחרים זורמים בחופשיות, הרקמות יכולות לבצע את תפקידן ללא הפרעות. כאשר פציעה או מחלה מתרחשת, התוצאה יכולךה להיות פיתול או דחיסה של כל הרקמה, כולל מערכת הדם. זרימת הדם והנוזלים נחסמת, וחלקים שונים של הגוף עלולים להיפגע ולא לקבל מספיק הזנה. חסימה כזו יכולה להיות גורם משמעותי בגרימת מחלות.

"מהתא הקטן ביותר אל העצם הגדולה ביותר, הגוף כולו חי ונמצא ללא הפסקה בתנועה קצבית ודינמית. הדם זורם , הלימפה מתנקזת, ונוזל עמוד השדרה פועם. הלב דופק, החזה מתרחב ומתכווץ עם כל נשימה. כל איבר נע בעדינות בעודו מבצע את תפקידו. לכל מבנה בגוף יש פעילות קצבית משלו. מה שמומחי אנטומיה חשים בידיהם היא האנטומיה החיה . כשתנועה זו נפגעת ,הרקמות אינן פועלות כפי שהן אמורות לפעול, תסמינים מתפתחים ומחלה עלולה להתפתח. ד"ר סטיל תיאר את התהליך כך: מחלה היא תוצאה של אבנורמליות אנטומית המובילה לבעיה פיזיולוגית."

הגוף האנושי תמיד עובד כדי לשמור על תפקוד מאוזן. ד"ר סטיל הצהיר: " כל הרפואות הדרושות על מנת להבריא, קיימות בגוף האדם. " הוא הבין שברקמות יש חוכמה פנימית ועוצמה מלאת ידע המאפשר שיקום, שיש בכל תא אינטליגנציה המאפשרת את שימור הגוף.

מנגנון נשימתי ראשוני-

" ראשוני – מתייחס לחשיבות העליונה , אפילו מעל הנשימה הריאתית. ד"ר סאתרלנד טען שהמרכזים הפיזיולוגיים של הגוף ממוקמים ברצפת החדר הרביעי במוח, והם מסדירים את הפעילות של הנשימה הריאתית, עיכול, הוצאת פסולת ועוד, פעילויות אלו תלויות בפעילות של מערכת העצבים המרכזית, ומכאן החשיבות העליונה שלה בשמירה על החיים.

נשימתי- קשור לחילופי גזים, חילף חומרים והוהלת חומרים הדרושים לתאי הגוף השונים.

מנגנון – יש חמישה מרכיבים שונים שפועלים יחד כדי ליצור מנגנון אחד משולב בגוף האדם.

תנועה קצבית של המוח וחוט השדרה

התנועה המובנית של מערכת העצבים המרכזית ( CNS) היא תנועה אדינה, איטית דמוית דופק. היא מתוארת כבעלת מחזור דו שלבי, שעשוי לחזור על עצמו בצורה קצובה (ריתמית). ה-CNS  כולו מתקצר ומתעבה במהלך השלב הראשון, ומתארך ונעשה צר בשלב השני.

ההתבוננות של אנטוניו בגוף האדם היא הולסטית הוא מנסה  להגיע לתובנות ולשורש הבעיה על ידי קשרים בין רקמות, עצבים ותאים.

בעיה מרכזית בה מטפל אנטוניו היא פיברומיאלגיה התסמונת – יש שיאמרו מחלה – נפוצה בעיקר אצל נשים. פיברומיאלגיה היא בעיה מורכבת הבאה לידי ביטוי בכאבים כרוניים קשים ובנוקשות של השרירים הגידים והרצועות באזורים שונים בגוף, מה שפוגע משמעותית באיכות ובשגרת החיים .

2.5% מהאוכלוסיה סובלים ממנה , אי אפשר לראות אותה בבדיקות מעבדה והרפואה , משום מה, עדיין מתייחסת אליה כאל תסמונת ולא כאל מחלה. פיברומיאלגיה היא תסמונת המתבטאת בכאבים כרוניים קשים ללא ממצאים דלקתיים . הכאבים המאפיינים את המחלה יכולים להתבטא בכל אזור בגוף והם יכולים להיות מקומיים או מופשטים. התסמונת פוגעת באיכות החיים ומגבילה את יכולת התפקוד וכושר העבודה של החולים בה. פיברומיאלגיה יכולה להיות מחלה ראשונית או סיבוך של מחלת רקע אחרת כגון דלקת פרקים שגרונית, זאבת ועוד. משערים שפיברומיאלגיה פוגעת במערכת העצבים המרכזית מאחר ולא נתגלו ממצאים לתהליכים הפוגעים במערכות אחרות.

 

מהם התסמינים של פיברומיאלגיה?

סוגי התסמינים ומידת חומרתם משתנה מאדם לאדם . התסמינים כוללים:

בעיות שינה, עייפות כרונית, תחושת נוקשות בקימה בבוקר, כאבי ראש, כאבי שרירים ומפרקים, כאב ניורואנטומי, קשיי ריכוז וזיכרון, חרדות ודיכאון, תחושת נימול בגפיים ורגישות באיברי החישה.

 

מהם הגורמים לפיברומיאלגיה?

נכון להיום עדיין לא ידוע מהם הגורמים לפיברומיאלגיה אך משערים כי הופעתה קשורה ל:

  • הפרעות במערכת העצבים האנטומית
  • טרואמה נפשית / פיזית
  • ליקויים במנגנון וויסות הכאב
  • גורמים גנטיים וסביבתיים
  • הפרעות שינה והפרעות הורמונליות

כיצד מאבחנים פיברומיאלגיה?

לא קיימת בדיקה המאבחנת פיברומיאלגיה באופן מדיד ולכן האבחון נעשה על סמך הופעה של התסמינים  במשך למעלה מ- 3 חודשים . שיטה נוספת לאבחון היא על ידי בדיקת קיומן של לפחות 11 מתוך 18 נקודות כאב בגוף, במקביל לשלילת מחלות אחרות כמו מחלות ניורולוגיות, זאבת , דלקת פרקים ועוד.

הטיפול הקונוונציונלי בפיברומיאלגיה

הטיפול כולל מתן תרופות מסוגים שונים:

  • נוגדי דיכאון SSRI – תרופות אלו משפרות את מצב הרוח , משפרות את איכות השינה ומפחיתה את עוצמת הכאב.
  • נוגדי דיכאון טריציקליים (TCA) – אלו תרופות בעלות תופעות לוואי קשות ולרוב נעשה בהן שימוש רק לאחר שאין תגובה לטיפול התרופתי בנוגדי דיכאון מסוג SSRI
  • משככי כאבים – החל מאקמול ועד תרופות חזקות כמו טרמדול . כיום קיימת תרופה המשלבת בין אקמול לתרמדול.
  • פריגאבלין- תרופה חדשה יחסית לכאבים ניורופתיים שנמצאה יעילה לטיפול בחולי פיברומיאלגיה בהקלת הכאבים ובסיוע בהפרעת שינה , התרופה עלולה לפגוע בערנות.

 

 

 

הטיפול הטבעי בפיברומיאלגיה

מאחר והפיברומיאלגיה הינה מחלה כרונית, מטרת הטיפול הטבעי הוא לשפר את איכות חייהם של החולים בה באמצעות הקלה על הכאבים והעייפות, הפגת החרדה ושיפור התחושה הכללית.

 

הטיפול הטבעי כולל שימוש בתוספי תזונה ובצמחי מרפא להשלמת חוסרים תזונתיים וחיזוק המטופל. טיפולים לזרימת דם תקינה אשר מגבירים את תהליכי פינוי הפסולת בגוף, מפחיתים את הנפיחות, משככים את הכאבים, ומסייעים על ידי כך גם לקשיי השינה. 

 

לצד טיפולים אלו קיימת חשיבות רבה לתזונה מאוזנת אצל החולים המכילה את כל אבות המזון, חומצות שומן חיוניות, צריכת ויטמינים ומינרלים חיוניים. תפריט זה יכול להביא לשיפור משמעותי באיכות חיי המטופלים ולהפחית את הופעת תסמיני הפיברומיאלגיה.

 

כמו כן חשוב לשמור על הרגלי אכילה נכונים הכוללים לעיסה ממושכת של המזון, ארוחות קטנות במרווחי זמן קטנים (כל שלוש ארבע שעות), והפרדת פחמימות וחלבונים המקלים על תהליכי העיכול ושומְרִים על אנרגיה זמינה לגוף.

 

כחלק מאסטרטגיית הטיפול הכוללת מומלץ לשלב טיפולים הקשורים לגוף נפש ולעשות שימוש בטכניקות הרפיה המסייעות בהפגת מתחים ולחצים, משפרות את קצב זרימת הדם ומשככות כאבים.

 

שמירה על אורח חיים פעיל באמצעות ביצוע פעילות גופנית קבוע מסייעת בשמירה על תקינות מערכות הגוף, משפרת את  תפקוד מערכת החיסון ותורמת לעלייה במצב הרוח באופן כללי ומשחררת מתחים.

 

המלצות תזונתיות לטיפול בפיברומיאלגיה

מטרת הטיפול התזונתי היא חיזוק מערכות הגוף תוך שימת דגש על שיפור תפקוד מערכת החיסון ומערכת העצבים.

 

מומלץ לצרוך:

חומצות שומן חיוניות מסוג אומגה 3 – המצויות בעיקר בדגי ים ומסייעות להפחתת תהליכי דלקת.

פירות וירקות – המשמשים כמקור לנוגדי חמצון, ויטמינים ומינרלים חיוניים.

מזונות המכילים ויטמיני – B מזונות כגון: קטניות, דגנים מלאים, ירקות ירוקים ועוד המסייעים בשמירה על בריאות מערכות העיכול ותפקוד תקין של מערכת החיסון.

נוזלים – מומלץ לשתות חליטות צמחי מרפא, מים ומיצי פירות וירקות המשפרים את פינוי הפסולת מהגוף.

מזונות טריים המכילים סיבים תזונתיים – המסייעים בתהליכי חילוף החומרים.

חומצות שומן חיוניות נוספות – המצויות בשקדים, אגוזים ושמן זית.

ארוחות מבושלות – בעיקר ירקות שורש המסייעים לחיזוק הטחול.

מזונות עשירים באבץ – כמו דגים , אגוזים, נבטים וקטניות המחזקים את מערכת החיסון.

מומלץ להימנע מצריכה של:

פחמימות פשוטות, חלב ומוצרי חלב, שומנים רווים וחלבון מן החי – המחלישים את מערכת העיכול ומערכת החיסון ומעודדים תהליכים דלקתיים.

מזונות תעשייתיים – צריכה של מזונות מעובדים ומשוּמרים המחלישים את פעילות מערכת החיסון.

מזונות אלרגניים העלולים להחליש את פעילות מערכת החיסון.

אלכוהול וסיגריות המחלישים את מערכת החיסון, מעמיסים על הגוף רעלים ועלולים להגביר את תחושות הכאב והעייפות.

במשך עשרות שנים בהן אנטוניו עובד כמטפל ונוכח בסבל העצום של חולי פיברומיאלגיה, אנטוניו פיתח שיטת טיפול ייחודית ויעילה הנקראת קרניו ניורואנטומי. טיפול ניורואנטומי, שיטה זו מביאה את הגוף לשלמות הורמונאלית ואיזון מערכת העצבים שחרור של הסטגנציה שנוצרה בגוף האדם ועל ידי כך הפחתה ברורה בכאבים מפיברומיאלגיה.

 

אם אתם סובלים מפיברומיאלגיה אנטוניו מזמין אתכם להגיע לפגישת ייעוץ מקיפה ורחבה בקליניקה ברמת החייל רחוב הברזל 11 בית הרופאים תל אביב.

אני מאמין  שבזמן קצר, כבר תחוו הקלה מיידית בכאבים .

 

ליצירת קשר 0525090055 אנטוניו טרו | טיפול בכאב | תזונה וריפוי טבעי |

 

מוקד זימון תורים 035711999

 

בית הרופאים הברזל 11 רמת החייל תל אביב

 

עלות פגישת ייעוץ 300 ש"ח

 

 

 

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548