מוזמנים להתקשר: 03-5711999

מחקר על תזונה טבעית על בסיס צמחי

 

מחקר ראשון מסוגו מעריך כי גידול בצריכת הפירות והירקות והפחתה באכילת בשר אדום יוכלו למנוע מיליוני מקרי מוות בעולם מדי שנה ולחסוך מיליארדי דולרים על הוצאות בריאות ונזקי סביבה

 

אנטוניו טרו יועץ בתחום התזונה הטבעית, קואצ'ר ומטפל אישי – מספר על תזונה טבעית על בסיס צמחי.

 

מדענים טוענים כי העולם יוכל להימנע מכמה מיליוני מקרי מוות בכל שנה עד 2050, לקצץ משמעותית בפליטות גזי חממה ולחסוך מיליארדי דולרים בהוצאות על בריאות ונזקי סביבה, אם אוכלוסיית העולם תצרוך פחות בשר ויותר פירות וירקות.

 

מחקר חדש, שפורסם באקדמיה הלאומית למדעים בארה"ב, הוא הראשון להעריך את ההשפעה של מעבר גלובלי לתזונה שמבוססת יותר על הצומח הן על בריאות והן על שינוי אקלים, לטענת החוקרים.

 

תזונה לא מאוזנת אחראית לנטל הבריאות הגדול ביותר ברחבי העולם, ומערכת המזון שלנו מייצרת יותר מרבע מפליטות גזי החממה, מסר ראש צוות החוקרים מרקו ספרינגמן מתכנית אוקספורד מרטין לעתיד המזון. "מה שאנחנו אוכלים משפיע עמוקות על הבריאות האישית שלנו ועל הסביבה הגלובלית", אמר.

 

החוקרים של אוניברסיטת אוקספורד בחנו את ההשפעות של ארבע דיאטות עד אמצע המאה: תרחיש "עסקים כרגיל"; דיאטה צמחונית; דיאטה טבעונית; ודיאטה שמאמצת הנחיות גלובליות, הכוללת כמות מינימלית של פירות וירקות ומגבילה בשר אדום, סוכר ואת סך הקלוריות.

אימוץ של דיאטה בהתאם להנחיות גלובליות יכולה למנוע 5.1 מיליון מקרי מוות בכל שנה עד 2050 ותפחית את הפליטות הקשורות לתעשיית המזון ב-29%. דיאטה צמחונית, שכוללת הימנעות מחלב וביצים, תמנע 8.1 מיליון מיתות ותפחית את הפליטות ב-63%. דיאטה טבעונית תפחית אותן ב-70%, לפי החוקרים.

 

כמו כן, השינוי בתזונה יכול לייצר חיסכון של 700-1,000 מיליארד דולר בכל שנה על הוצאות בריאות והפסד של ימי עבודה, בעוד שהתועלת הכלכלית של הפחתת פליטות גזי חממה יכולה להגיע לעד 570 מיליארד דולר, לפי המחקר.

 

החוקרים מצאו ש-75% מסך התועלת תתרחש במדינות מתפתחות, אף שבמדד לנפש ההשפעות של השינוי התזונתי יהיו הכי גדולות במדינות מפותחות, בשל שיעור גבוה יותר של צריכת בשר והשמנת יתר.

 

הערך הכלכלי של השיפור הבריאותי יכול להיות גדול יותר מאשר הערך הכלכלי של ההימנעות מנזקי שינויי האקלים, ציינו החוקרים. "הערך של התועלות האלה מחזק את הצורך בהגדלת תקציבים ציבוריים ופרטיים על תכנית שמיועדת להשיג תזונה בריאה וידידותית יותר לסביבה", אמר ספרינגמן.

 

 

המחקר בחן הבדלים בין אזורים על פני הגלובוס שניתן להשתמש בהם כדי לדעת מהם השינויים המתאימים ביותר מבחינת ייצור מזון וצריכתו. למשל, להפחתה בצריכת בשר אדום תהיה השפעה גדולה במיוחד במזרח אסיה, מערב ודרום אמריקה, ואילו לגידול בצריכת הפירות והירקות תהיה השפעה הגדולה ביותר בדרום אסיה ובאפריקה שמדרום לסהרה.

 

לצריכת קלוריות נמוכה יותר, שמקטינה את מספר האנשים השמנים, יהיה תפקיד מפתח בשיפור הבריאות במזרח התיכון, בדרום אמריקה ובמדינות המערב, לפי המחקר.

 

אבל זה לא יהיה פשוט. כדי להשיג דיאטה שמאמצת הנחיות גלובליות יידרש גידול של 25% בצריכת הפירות והירקות ברחבי העולם, וקיצוץ של 56% בצריכת בשר אדום. ובסך הכול, בני אדם יצטרכו לצרוך 15% פחות קלוריות, לפי המחקר.

 

"אנחנו לא מצפים שכל אחד ייהפך טבעוני", ציין ספרינגמן. "אבל ההשפעה של שינוי אקלים על מערכת המזון הוא אתגר קשה שזקוק ליותר משינויים טכנולוגיים. אימוץ תזונה בריאה וידידותית יותר לסביבה יכולה להיות צעד גדול בכיוון הנכון"

 

רק בריאות שלכם אנטוניו

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548