מוזמנים להתקשר: 03-5711999

הסרטן כאפידמיה

הסרטן כאפידמיה

 

אנטוניו טרו יועץ בתחום התזונה הטבעית, קואצ'ר ומטפל אישי מסביר על מחלת הסרטן

 

בתחילת המאה ה- 20 רק 3 אחוזים מהתמותה נבעה ממחלת הסרטן , כיום מאה שנה לאחר מכן , שיעור התמותה מסרטן נכון לשנת 2008 מגיע ל- 23 אחוז . סרטן היה גורם התמותה התשיעי במניין בתחילת המאה ה- 20 , וכיום הוא גורם התמותה השני ועומד להיות הראשון , ב- 2002 חלו בסרטן יותר מ- 15 מיליון אנשים בכל רחבי העולם .

 

בשנת 1995 אובחנו 15,562 חולי סרטן בישראל – כך עלפי דוח באשר למגמות בתחלואה ובתמותה מסרטן בישראל .

 

5 שנים לאחר מכן , בשנת 2000 אובחנו 18,000 ישראלים כחולי סרטן. באוקטובר 2003 פרסמו על 23,000 מקרי מחלה חדשים מאובחנים מדי שנה בישראל.

כלומר מספר חולי הסרטן בישראל עלה כמעט ב- 50 אחוז ב- 8 שנים.

 

הנשיא ניקסון מכריז על מלחמה בסרטן

בתחילת שנות השבעים הכריז נשיא ארצות הברית ריצרד  ניקסון על מלחמה בסרטן, והקציב  סכומי כסף ענקיים , כ- 40 מיליארד דולר , למיגור המחלה . ההנחה הייתה שסכום הכסף הזה יענה על הכל. הקצבה כספית מתאימה הולידה הנחתת אדם על הירח, ולכן היה יסוד להניח כי השמיים הם הגבול.

 

המלחמה בסרטן עדיין אינה מצליחה

כיום לאחר יותר מ- 40  שנה , ברור כי המאמץ הוכתר בכישלון חרוץ לא חלה שום ירידה בתמותה מהמחלה ושכיחות שלה רק עולה , מכריז גון ביילר במאמר שפורסם ב- 1997 בכתב העת היוקרתי ניו אינגלנד , גם הנתונים של המכון הלאומי לסרטן בארצות הברית תומכים בקביעה זו. רק בזמן האחרון חל שיפור קל בהישרדות של חולות סרטן השד,

בעיקר עקב הגילוי המוקדם, אך מספר חולי הסרטן ומספר המתים מסרטן גדל.

מנהל מחלקה בבית החולים  תל השומר כותב במאמר שפורסם בעיתון הארץ " התמותה ממחלות ממאירות כמעט שלא השתנתה ב- 20 שנים האחרונות , ולכן הארכת החיים בזכות הטיפול במחלות אלה שולית .

 

 

זאת למרות ההשקעה העצומה באיתור המחלות ובטיפול בהן".

 

 אווירה פסימית בקונגרס העולמי לחקר הסרטן

 

בדיווח של כתב מעריב מכנס בסקנדינביה ביולי 2002, הוא כותב : "אווירה פסימית שררה בקונגרס העולמי של חוקרי סרטן שהחל באוסלו בסוף השבוע . בהרצאת הפתיחה נמסר כי למרות כל מאמצי החוקרים , אי צמצום בקורבנות הסרטן והתחזית לשנת 2020 היא גידול בין 50 עד 100 אחוז במספר החולים והמתים."

יש לרפואה הצלחות בתחום של סרטנים לא שכיחות וסרטנים קלים יותר כמו לימפומה ע"ש הודגקין, סרטן האשכים , ולאוקמיות

רק 3  – 5   אחוזים נרפאים בעזרת כימותרפיה

ב- 22 במרץ 2004 הופיע מאמר גדול בעיתון פורטון מגזין : "מדוע אנחנו

מפסידים במלחמה בסרטן וכיצד ניתן לנצח במלחמה זו "?

המאמר השני הופיע בארבע באוקטובר 2004 בחוברת הגרמנית הנפוצה ד"ר שפיגל" שם המאמר דרכי ריפוי חסרות תועלת ורעילות . המאמר מסכם למעלה מ- 30 שנה של ניסיונות לטפל בסרטן מאז הוכרזה המלחמה בסרטן ב- 1971 . למרות כל הניסיונות והכספים , קשה היום להצביע על שינוי משמעותי במשך החיים של החולים בעקבות הטיפולים  הקשים האלה.

 

האם צפוי שיפור משמעותי בתוצאות הטיפולים בשיטות הקונבנציונאליות הנהוגות כיום ?

 

הקרנות : הטיפולים בהקרנות השתכללו מאוד בשנים האחרונות , פותחו טכניקות להקרנה תלת ממדית המאפשרות דיוק טיפולי רב , פגיעה ישירה בגידול והקטנת הפגיעה ברקמות הבריאות . טכניקות אלו מאפשרות לתקוף את הגידול במנות קרינה גבוהות יותר ואפקטיביות יותר , ללא הגברת הרעילות .

\

 

עם זאת , יש לזכור כי טיפולי הקרנה מתאימים לגידולים ממוקמים באזור מסוים ואינם יעילים לאחר שהגידול התפזר למספר מקומות גרורות.

 

כימותרפיה : תוספת של תרופות רבות , רעילות ויקרות מאוד בעשור האחרון לא הביאה שינוי משמעותי בתוחלת החיים של חולי הסרטן.

 

השימוש בקווי טיפול מתקדמים של כימותרפיה הוא ללא כל רקע של ניסויים קליניים .

 

 

כאשר חולים מטופלים בכימותרפיה מסוימת והמחלה מתקדמת, מקובל לעבור לסוג שונה של כימותרפיה ( קו שני לטיפול) אם קו הטיפול הזה נכשל , הרופאים מנסים קו טיפול שלישי ורביעי וחמישי , ואפילו יותר מכך. קיימות עבודות מחקר על יעילות הכימותרפיה בקו הטיפול הראשון או בקו הטיפול השני. אין כמעט עבודות לגבי היעילות של קו הטיפול השלישי ומעבר לו. טיפולים בקווים אלה נעשים אפוא ללא EBM  ( Evidence Based M educune)

ובמרבית המקרים יעילותם אינה עולה על 5 אחוזים.

 

יש מספר סיבות לכך שקו הטיפול הראשון יעיל הרבה יותר מקווי הטיפול הבאים:

 

בקו הטיפול הראשון משתמשים בתרופות היעילות ביותר , כפי שהוכח בניסויים קליניים . בקווי הטיפול הבאים משתמשים בתרופות יעילות פחות.

 

 

 

בתחילת הטיפולים  המצב הכללי של החולה עודנו טוב יחסית והוא יכול להתמודד כראוי עם תופעות הלוואי וההשפעות הקשות של התרופות .

אך ככל שהטיפולים נמשכים , הגוף נחלש, מערכת החיסון נחלשת והיכולות של החולה לעמוד בטיפולים הקשים הולכת ופוחתת.

 

הכימותרפיה גורמת להרס תאי הדם השונים. הרס תאי דם אדומים וגורם לאנמיה. הרס תאי דם לבנים גורם לחוסר יכולת להתגונן מפני זיהומים ומחסור בטסיות דם (תרמבוציטים) יכול לגרום לדימומים . בתגובה על הרס של תאי הדם השונים , מוח העצם , שהוא בית החרושת של הגוף לתאי דם , מתחיל לעבוד בצורה מאומצת כדי לספק את הצרכים החדשים . ככל שמתן הכימותרפיה מתמשך, מוח העצם הולך ומתעייף ואינו עומד בקצב הייצור המואץ  מה שגורם לירידות ממושכות ברמות של תאי  הדם . מחסור בתאי דם גורם לעיכוב במתן הכימותרפיה ומפריע בכך ליעילות הטיפול.

 

לכן ככל שקו הכימותרפיה מתקדם יותר, כן הולך וקטן הסיכוי שטיפול זה יעזור. ולכן גדל הסיכוי לגרימת נזקים . במקרים אלה יש לשקול היטב את הנזק לעומת התועלת הצפויה.

 

שכיחות מחלת הסרטן הולכת ועולה במהירות בארץ ובעולם. כימותרפיה וטיפולים בהקרנות לא הביאו ב-30 השנים האחרונות לשיפור משמעותי בתוצאות הטיפולים ולהארכת חייהם של חולי הסרטן. רק 20 אחוז מהטיפולים הקונבנציונליים ניתנים EBM חלק גדול מהטיפולים הניתנים לחולי סרטן אינם מבוססים על מחקרים קליניים המספקים ראיות חד משמעיות לגבי יעילותם.

 

 

רק בריאות שלכם אנטוניו

 

 

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548