מוזמנים להתקשר: 03-5711999

קליניקה לכאב | טיפול בכאב | אנטוניו טרו – תזונה וריפוי טבעי | בית הרופאים רחוב הברזל 11 רמת החייל תל אביב

 

טיפול בכאבים בשיטת אנטוניו טרו טיפול נוירואנטומי – הכול מתחיל באבחון נכון!

גוף האדם הוא מכונה מופלאה ומורכבת שחלקיה עובדים בתיאום מושלם זה עם זה, אולם כאשר דבר מה משתבש, מערכת העצבים מתריעה על כך ואנו מתחילים לסבול מכאבים, לא תמיד קל לאבחן מהו מקור הבעיה ובהמשך לכך – לא תמיד הטיפולים הרפואיים מצליחים לפתור אותה.

מכאן ברורה החשיבות הרבה של אבחון מדויק של מקור הכאב, ובמאמר זה נסביר על סוגי הכאבים ועל יתרונות הטיפול בהם בפולסים אלקטרומגנטים.

סוגי הכאבים

כאב מקומי – זהו כאב שמיקומו בגוף מאוד ברור ומוגדר וניתן לחוש בו מיד כאשר נוגעים באזור. כאב מקומי יכול להיות ממקור עצבי, כאב שמקורו בשרירים או אפילו כאב בשכבת העור המצויה בחלק החיצוני של האזור.

כאב מקרין  – זהו סוג כאב מבלבל שיכול לגרום לעיתים לטיפולים מוטעים שאינם מביאים לפתרון הבעיה. כאב מקרין הוא בעצם מצב בו הבעיה, מקור הכאב, נמצאת במקום אחד בגוף, אך את הכאב, הסימפטום לבעיה, אנו מרגישים במקום אחר. דוגמא לכאבים מקרינים היא בעיה אורתופדית או עצבית בגב המקרינה  וגורמת לכאבים בגפיים.

כאב נודד  – גם סוג זה של כאב הוא בעייתי לאבחון וטיפול מאחר ומדובר על כאב שמיקומו משתנה, הוא מופיע בכל פעם במקום אר בגוף ולא תמיד ניתן לקשר בין הופעת הכאבים במקומות השונים. כאב זה אופייני לפיברומיאלגיה או מחלות שרירים.

מקור הכאב – שורש הבעיה

כאמור, הכאב הינו למעשה אות אזהרה שהגוף שולח לנו, על כך שמשהו בו לא תקין ומצריך את התייחסותנו. ולכן, בכדי לטפל בכאב, ולא פחות חשוב – בסיבה הבריאותית שגרמה לו, חשוב מאוד לאתר במדויק את מקור הבעיה, ולתת מענה מלא שיפתור אותה מהשורש.  

 

מספרים שאנטוניו הגיע במהלך השנים לתובנות פורצות דרך, שהביאו לכך שפיתח גישת אבחון וטיפול ייחודית – שיטת קרניו ניוראנטומי. הגישה האנטומית שלו רחבה , מתבוננת בקשרים נוירואנטומיים בגוף האדם ופותרת מגוון בעיות באמצעות השיטה פרי פיתוחו.

"גוף האדם הוא מכונה מופלאה ומורכבת שחלקיה עובדים בתיאום מושלם זה עם זה",  הוא מסביר . "אולם כאשר דבר מה משתבש, מערכת העצבים מתריעה על כך ואנו מתחילים לסבול מכאבים" . לא תמיד קל לאבחן מהו מקור הבעיה, ובהמשך לכך- לא תמיד הטיפולים הרפואיים מצליחים לפתור אותה.

" גוף האדם הוא יחידה, אורגניזים משולב שבו שום חלק אינו פועל באופן עצמאי"

"המבנה והתפקוד קשורים זה לזה באופן הדדי. המבנה שולט בתפקוד.

ד"ר סטיל תיאר את הצורך החיוני בכך שיהיה חילוף אופטימלי של נוזלים בגוף האדם כך:

" כאשר הדם ונוזלים אחרים זורמים בחופשיות, הרקמות יכולות לבצע את תפקידן ללא הפרעות. כאשר פציעה או מחלה מתרחשת, התוצאה יכולךה להיות פיתול או דחיסה של כל הרקמה, כולל מערכת הדם. זרימת הדם והנוזלים נחסמת, וחלקים שונים של הגוף עלולים להיפגע ולא לקבל מספיק הזנה. חסימה כזו יכולה להיות גורם משמעותי בגרימת מחלות.

"מהתא הקטן ביותר אל העצם הגדולה ביותר, הגוף כולו חי ונמצא ללא הפסקה בתנועה קצבית ודינמית. הדם זורם , הלימפה מתנקזת, ונוזל עמוד השדרה פועם. הלב דופק, החזה מתרחב ומתכווץ עם כל נשימה. כל איבר נע בעדינות בעודו מבצע את תפקידו. לכל מבנה בגוף יש פעילות קצבית משלו. מה שמומחי אנטומיה חשים בידיהם היא האנטומיה החיה . כשתנועה זו נפגעת ,הרקמות אינן פועלות כפי שהן אמורות לפעול, תסמינים מתפתחים ומחלה עלולה להתפתח. ד"ר סטיל תיאר את התהליך כך: מחלה היא תוצאה של אבנורמליות אנטומית המובילה לבעיה פיזיולוגית."

הגוף האנושי תמיד עובד כדי לשמור על תפקוד מאוזן. ד"ר סטיל הצהיר: " כל הרפואות הדרושות על מנת להבריא, קיימות בגוף האדם. " הוא הבין שברקמות יש חוכמה פנימית ועוצמה מלאת ידע המאפשר שיקום, שיש בכל תא אינטליגנציה המאפשרת את שימור הגוף.

מנגנון נשימתי ראשוני-

" ראשוני – מתייחס לחשיבות העליונה , אפילו מעל הנשימה הריאתית. ד"ר סאתרלנד טען שהמרכזים הפיזיולוגיים של הגוף ממוקמים ברצפת החדר הרביעי במוח, והם מסדירים את הפעילות של הנשימה הריאתית, עיכול, הוצאת פסולת ועוד, פעילויות אלו תלויות בפעילות של מערכת העצבים המרכזית, ומכאן החשיבות העליונה שלה בשמירה על החיים.

נשימתי- קשור לחילופי גזים, חילף חומרים והוהלת חומרים הדרושים לתאי הגוף השונים.

מנגנון – יש חמישה מרכיבים שונים שפועלים יחד כדי ליצור מנגנון אחד משולב בגוף האדם.

תנועה קצבית של המוח וחוט השדרה

התנועה המובנית של מערכת העצבים המרכזית ( CNS) היא תנועה אדינה, איטית דמוית דופק. היא מתוארת כבעלת מחזור דו שלבי, שעשוי לחזור על עצמו בצורה קצובה (ריתמית). ה-CNS  כולו מתקצר ומתעבה במהלך השלב הראשון, ומתארך ונעשה צר בשלב השני.

ההתבוננות של אנטוניו בגוף האדם היא הולסטית הוא מנסה  להגיע לתובנות ולשורש הבעיה על ידי קשרים בין רקמות, עצבים ותאים.

ליצירת קשר 0525090055 אנטוניו טרו | טיפול בכאב |תזונה וריפוי טבעי |

מוקד זימון תורים 035711999

בית הרופאים הברזל 11 רמת החייל תל אביב

עלות פגישת ייעוץ 300 ש"ח

 

 

 

 

 

 
קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548