מוזמנים להתקשר: 03-5711999

איחוי שברים ושברים מורכבים | טיפול בכאב | אנטוניו טרו – תזונה וריפוי טבעי | הרבליסט קליני | בית הרופאים | רחוב הברזל 11 רמת החייל ת"א

 

שברים ושברים מורכבים – איך לזרז את תהליך האיחוי?

 

מהו שבר ומהם הנזקים מעיכוב באיחוי שברים ושברים מורכבים?

שבר בגוף מוגדר כנזק שנגרם לשלמות העצם, וברוב המקרים השברים מתאחים באופן טבעי. אלא שב-5%-10% ממקרי השבר, הגוף מתעכב בפעולת האיחוי או שאינו מצליח להשלימה כראוי. מצב זה גורם לנפגע לסבל רב וממושך מכאבים חמורים, מגבלות תנועה ותפקוד, ואף עלול להוביל לסיבוכים כמו התפתחות דלקות וזיהומים, נזקים לרקמות ולעצבים, דלדול שרירים, תסמונת הכאב הכרוני –   CRPS ועוד. 

כמו כן, במקרים בהם האיחוי אינו תקין או שלא הושלם, לעיתים יש צורך בהתערבות ניתוחית המחייבת גם היא תקופת החלמה ושיקום ממושכת.

 

כיצד מתבצע תהליך איחוי השבר בגוף?

כאשר נוצר שבר בעצם, הגוף מתגייס מיד לתהליך הריפוי. בשלב הראשון, הוא מזרים אל האזור דם , שעם קרישתו מהווה למעשה את החיבור הראשוני בין חלקי העצם. במקביל, זרימת הדם המוגברת לאזור הפגוע, מפעילה מנגנונים המעודדים שיגור של תאים בוני עצם וחומרים סידניים, שמהם נבנית רקמת העצם החדשה המכונה קלוס.

 

משך ההחלמה והאיחוי של השבר תלויה במיקומו בגוף ובסוגו, וכן במצבו הגופני הכללי של הנפגע – גילו, בריאותו ורמת הפעילות שלו. גיל מבוגר, סכרת ועישון מהווים גורמים המעכבים תהליכי איחוי שברים.

 

 

כיצד תדרים/פולסים מסייעים לאיחוי שברים?

אלפי מחקרים מדעיים שנעשו, מצאו כי טכנולוגיית הפולסים האלקטרו מגנטיים/ תדרים אפקטיבית מאוד בטיפול בשברים ושברים מורכבים. זאת משום שהיא מקדמת מספר תהליכי ריפוי בגוף לרבות:

יצירה של רקמות עצם ורקמות חיבור, זירוז החלמה של רקמות רכות שנפגעו, והתחדשות של רקמות רכות ותאי עצב.

 

כך למשל נמצא כי במקרים של שברים בעצמות ארוכות, השימוש בתדרים עשוי לקצר את תקופת ההחלמה ב- 6 שבועות. כמו כן נמצא כי הטכנולוגיה יעילה מאוד בזירוז איחוי שברים מורכבים במקרים בהם נדרשת התערבות ניתוחית להשתלת תאי עצם.

 

בעקבות ממצאים אלו, השיטה אושרה לשימוש על מנהל התרופות האמריקאיות, וכיום היא  נמצאת בשימוש תדיר בקרב אלפי רופאים, מנתחים ופיזיותרפיים בעולם,  והיא מומלצת על ידי איגוד האורתופדיים בקנדה.

 

יתרונות השיטה באיחוי שברים

יתרונה הגדול של השיטה באיחוי שברים ושברים מורכבים, היא האצת תהליכי התחדשות תאי העצם,התדרים מביאים גם לצמצום הנפיחות והדלקתיות באזור הפגוע. בכך הם מביאים להפחתה ניכרת בכאבים, במגבלות התנועה ובהשלכותיהן של מגבלות אלו על מסת השריר.

טיפול ניורואנטומי- טיפול זה נותן איזון לכלל מערכות הגוף ועל ידי כך גורם לאיחוי ואיזון טוב יותר ברקמות.

 

כמטפל המתמקצע בטיפול בכאבים ובבעיות תנועה בחרתי לעבוד עם שיטת התדרים והטיפול הנוירואנטמי בגלל התוצאות המעולות שהיא משיגה באיחוי שברים ושברים מורכבים.    

השימוש בשיטה מקצר את זמן ההחלמה ולעיתים אף מייתר את הצורך בניתוחים ובטיפולים פולשניים נוספים ובנוסף הוא בטוח, אינו פולשני ונטול תופעות לוואי.

 

איחוי שברים ושברים מורכבים | טיפול בכאב | אנטוניו טרו – תזונה וריפוי טבעי | הרבליסט קליני | בית הרופאים רחוב הברזל 11 רמת החייל ת"א טלפון – 035711999

נייד 0525090055

עלות פגישת ייעוץ לכל חברי הקופות 300 ש"ח

קידום אתרים אורגני לאוס בניית אתרים

השאר/י פרטים ואחזור אליך בהקדם

מוזמנים להתקשר 0526645548